• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

NAJLEPSI wśród NAJLEPSZYCH! 3 NAGRODY DLA GMINY PRUSICE

PERŁA1.jpeg

Miło nam poinformować, że podczas Kongresu Perły Samorządu w środę 18 maja 2022 roku na uroczystej gali ogłoszenia wyników Rankingu Perły Samorządu 2022 w Gdyni przekazano wspaniałe wiadomości dla Naszej Gminy.  Burmistrz Igor Bandrowicz zajął 3. Miejsce w Polsce jako włodarz w kategorii gmin miejsko – wiejskich, zaś samorząd prusicki 8. Miejsce w Polsce. Ogromnym wyróżnieniem dla NAS jest TYTUŁ „PERŁY X-LECIA”, gdzie Gmina Prusice zajęła 2. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w Polsce.

Dziennik Gazeta Prawna już po raz dziesiąty rozstrzygnął Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”, który jest bezpłatnym, rzetelnym i merytorycznym Rankingiem oceniającym działania samorządów i ich włodarzy. Redakcja gazety wskazała najlepsze samorządy i najlepszych włodarzy w 2022 roku, a także nagrodziła najlepsze samorządy 10 -lecia, które były zawsze na topie, w najlepszej „10”.

Podczas oceny kapituła opierała się na danych przesłanych przez samorządy w formie uzupełnionej ankiety elektronicznej odpowiadając na pytania otwarte i zamknięte z wcześniej przyjętymi kryteriami, a także na podstawie danych uzyskanych z Ministerstw.

W kategorii najlepszy włodarz oceniano trzy aspekty: „Włodarz – reprezentant gminy i jej mieszkańców”, „Włodarz – zarządzający urzędem i prowadzący politykę gminy” oraz „Włodarz - zaangażowany lider społeczności”.

PERŁA4.jpeg

Natomiast w kategorii najlepsza gmina samorządy musiały udzielić odpowiedzi na zagadnienia z zakresu: finansów, gospodarki, działań w trakcie pandemii COVID-19, inwestorów, inwestycji, zdrowia, środków unijnych, cyfryzacji, edukacji, kultury i społeczności lokalnej oraz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza.

3 nagrody dla Gminy Prusice, w tym Perła X-lecia

Tegoroczna Gala Pereł Samorządu w Gdyni była bardzo szczęśliwa dla samorządu prusickiego, o czym znaczą aż 3 nagrody. Gmina Prusice znalazła się w „10” najlepszych gmin miejsko – wiejskich w Polsce zajmując 8. Miejsce.

PERŁA - GRAFIKA.jpeg

Burmistrz Igor Bandrowicz znalazł się również w „10” Najlepszych Włodarzy w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 3. Miejsce w Polsce.

Ogromnym wyróżnieniem, a także wielkim zaskoczeniem dla Nas jest TYTUŁ „PERŁY X-LECIA” gdzie Gmina Prusice zajęła 2. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w Polsce. Tak wysokie wyróżnienie to nagroda dla samorządów, które od 2013 roku były zawsze na topie, w najlepszej „10”.

PERŁA2.jpeg

- Kolejny rok z rzędu, znajdujemy się wśród najlepszych. Ogromnie się cieszę, że mam przyjemność kierować właśnie samorządem prusickim, a jego praca jest zauważalna nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale również w całej Polsce. Jest to ogromny zastrzyk motywacji i inspiracji do dalszej pracy dla dobra mieszkańców i naszej małej Ojczyzny – podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz, dodając: - Tak OGROMNY SUKCES DEDYKUJĘ TYM WSZYSTKIM OSOBOM, które udało mi się przekonać do wspólnego i dynamicznego rozwoju Gminy Prusice. Robimy to wspólnie i skutecznie od kilku lat i planujemy nadal to robić - mówię tutaj o Radnych, Sołtysach, Mieszkańcach Gminy, a także Pracownikach Urzędu Miejskiego w Prusicach i wszystkich jednostek. DZIĘKUJĘ TYM WSZYSTKIM KTÓRZY WSPÓLNIE DZIAŁAJĄ DLA ROZWOJU NASZEJ GMINY!

PERŁA3.jpeg

 

Sukcesy w Perłach Samorządu od 2013 roku

Warto przypomnieć, że w czołówce najlepszych Prusice są od 2013 roku:

- W 2013 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii najlepszy samorząd oraz wyróżnienie w kategorii najlepszy włodarz.

- W 2014 roku znaleźliśmy się na 1. Miejscu i dostaliśmy Perłę Samorządu dla najlepszej gminy miejsko – wiejskiej w Polsce.

- W 2015 roku znowu znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych samorządów. Była to wyjątkowa nagroda - wyróżnienie za 25 lat istnienia samorządu lokalnego.

- W 2016 roku Włodarz Prusic zajął 7. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz”.

- W 2017 roku 10. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz”.

- 2018 rok również był dla nas pomyślny - w kategorii Najlepszy włodarz wśród gmin miejsko-wiejskich 6. Miejsce w Polsce oraz wyróżnienie dla gminy w kategorii najlepszy samorząd za 8 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich.  

- W 2019 roku samorząd prusicki okazał się Perłą wśród samorządów, gdyż Gmina Prusice uplasowała się na podium w kategorii gminy miejsko-wiejskie zajmując 2 miejsce w Polsce!  

- W 2020 roku samorząd prusicki okazał się najlepszym Samorządem w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 1. Miejsce w Polsce. Natomiast włodarz Gminy Prusice zajął 5. Miejsce w Polsce w kategorii Najlepszy Włodarz gmin miejsko – wiejskich.

- W 2021 roku znowu znaleźliśmy się wśród najlepszych w Polsce i to jako najlepszy włodarz zajmując 1. Miejsce w Polsce i najlepszy samorząd z 9. Miejscem w Polsce

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera