• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Chodnik na cmentarzu w Prusicach został oficjalnie odebrany

Zakończyła się całkowicie budowa chodnika wraz z oświetleniem na cmentarzu parafialnym w Prusicach. W końcowy odbiorze zadania, uczestniczyli ze strony Gminy Prusice: Grzegorz Terebun - Sekretarz Miasta i Gminy Prusice wraz z pracownikami Urzędu, Renata Kucharska, pracownik Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Proboszcz Parafii św. Jakuba Apostoła w Prusicach ks. Bernard Świst i wykonawca inwestycji.

Jednym z punktów programu wyborczego Burmistrza Igora Bandrowicza w wyborach samorządowych w 2014 roku dla miejscowości Prusice była budowa chodnika na cmentarzu parafialnym w Prusicach. Realizacja tej długo oczekiwane inwestycji rozpoczęła się w październiku i została pod koniec stycznia całkowicie zrealizowana, a następnie odebrana.

Dzięki zrealizowanemu zadaniu powstał chodnik główny wraz z pięcioma odnogami, wzdłuż którego zostało wykonane oświetlenie. Na cmentarzu będzie jeszcze zamontowane nagłośnienie oraz monitoring, który ma przeciwdziałać ewentualnym aktom wandalizmu.

Całkowity koszt inwestycji to 180 000,00 zł, z czego 100 000,00 zł pochodzi z budżetu Gminy Prusice w ramach dotacji na prace konserwatorskie, zaś pozostałe 80 000,00 zł to środki własne parafii.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera