• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Pożegnanie ks. Bernarda Śwista

2.jpeg

Dziś ostatnią Mszę św. jako proboszcz parafii p.w św. Jakuba Apostoła w Prusiach odprawił ks. Bernard Świst, który pełnił posługę w tutejszej parafii od 1998 r.
To blisko 25 lat!
Podczas porannej Mszy ks. Proboszcz został pożegnany przez parafian, a także przedstawicieli władz Gminy Prusice, Rady Miejskiej, Sołectwa Prusice i jednostek organizacyjnych.
W imieniu Burmistrza Igora Bandrowicza podziękowanie za lata pracy na rzecz prusickiej parafii złożył Wiktor Lubieniecki, Sekretarz Gminy Prusice.
 
9.jpeg
 
- Proszę pamiętać to, co było dobre. Pracował Ksiądz tu wiele lat, ale te ostatnie dwa były bardzo trudne, ponieważ pandemia zdezorganizowała nam życie i spowodowała wiele strat, zabierając wiele osób z naszego otoczenia. Przede wszystkim życzymy Księdzu dużo zdrowia – podkreślał Wiktor Lubieniecki.
 
Podziękowania za wieloletnią pracę złożyli dziś także Zbigniew Ziomek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Prusicach, Marzena Szustak Sołtys Prusic, Joanna Sroga Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach, Alicja Hady w imieniu Anny Radoty, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, a także Daniel Półrolniczak Sołtys Wsi Kopaszyn.
 

 

 
- Dziękuję parafianom i delegacjom, że przyszliście mnie pożegnać. Moja współpraca z Burmistrzem, Przewodniczącym Rady Miejskiej i całym Urzędem Miejskim układała się bardzo dobrze. Proszę, aby i z moim następcą współpraca tak dobrze szła. Już dziś wieczorem przyjedzie na przekazanie parafii. A moim następcą będzie ks. dr Adam Prorok – mówił ks. Bernard Świst i dodał, że dziękuje za spędzone tu lata i ciężko jest mu się rozstawać.
- Wybaczcie co złe, a pamiętajcie co dobre – pożegnał się ks. Bernard Świst.
 
Od jutra będzie pełnił posługę kapłańską w Czepielowicach.
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera