• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer Gazety Społeczności Prusickiej - Prusice 24

PZEPRU0623s001.jpeg

 

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu kolejny numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” w 2022 roku z 48 stronami do czytania i oglądania z najciekawszymi informacjami z tego co się u Nas w ostatnim czasie działo.

Z wersją elektroniczną gazety można zapoznać się tutaj: https://prusice.pl/.../8998/prusice-24-czerwiec-2022.pdf

W tym numerze już po raz ostatni zapraszamy Państwa Naszych Mieszkańców poprzez koncepcje i wizualizacje zagospodarowania Rynku w Prusicach widzianego oczami studentów architektury do debaty nad Jego przyszłością, ale po raz pierwszy zapraszamy również do wypowiedzenia się w sprawie koncepcji zagospodarowania strefy aktywności gospodarczej miasta Prusice przygotowanych również przez studentów architektury.

Nadal prezentujemy w naszej gazecie teksty historyczne. W tym numerze czekają na Państwa „Wspomnienia z dawnych lat” oraz „Portrety regionalne (wiejskie) Gminy Prusice”.

Ostatnie miesiące to czas wielu wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. z Jarmarku Wielkanocnego, Dnia Matki, Dnia Dziecka, weekendu Solidarni z Ukrainą, Majówki w Skokowej, a także wydarzeń biegowych oraz tego co się dzieje w naszych klubach sportowych, a także prusickiej bibliotece. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach, propozycją na Aktywne Wakacje w Gminie Prusice oraz Prusickiego Centrum Fitness.

Cały czas działamy na wysokich obrotach. Wiele się w naszej Gminie dzieje, rozpoczynamy nowe projekty, realizujemy nowe zadania i oczywiście inwestujemy, bo jak to ostatnio napisała Gazeta Wyborcza o Prusicach: „Inwestycja goni inwestycję”. Realizujemy zadania rozpoczęte w 2021 roku, niektóre z nich dobiegają końca tak jak Żłobek pod Trzema Wieżami w Prusicach czy Centrum Usług Społecznych w Prusicach. Inne się już zakończyły, tak jak drugi etap budowy Prusickiego Centrum Medycznego. Budynek Dawnego Dworca odzyska dawny blask i stanie się Inkubatorem Przetwórstwa Lokalnego. Nie zwalniamy tempa w inwestycjach drogowych w naszej Gminie.

Powiat Trzebnicki pozyskał prawie 7 mln zł na przebudowę drogi Prusice – Ligotka, zaś nasza Gmina prawie 5 mln zł na infrastrukturę drogową w naszych miejscowościach.

Nasze hasło „Prusice na Nowo! Akcja Rewitalizacja” zaczyna nabierać rozpędu, gdyż przed nami duży projekt Kolorowe kamienice, na który pozyskaliśmy 6,3 mln złotych. Prawie 14 mln zł z programu Puszczyk już pewne! Podpisaliśmy w ostatnich dniach w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na budowę nowoczesnej szkoły w Skokowej. Planowane są kolejne inwestycje przez Powiat Trzebnicki na drogach i przy chodnikach powiatowych w naszej gminie, co również można wyczytać z naszej gazety.

Nadal pomagamy Mieszkańcom składać wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze. Dbamy o naszych strażaków ochotników. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych, a także poznajemy dobre praktyki od innych krajów europejskich.

Nasza ciężka praca jest zauważalna, o czym świadczy udzielone wotum zaufania i absolutorium za 2021 rok, a także zauważenie samorządu prusickiego po raz kolejny przez Dziennik Gazeta Prawna w ramach Pereł Samorządu. W tym roku wróciliśmy z gali z Gdyni z 3 nagrodami: 2. Miejsce – Perła X-lecia, 3. Miejsce – Najlepszy Włodarz oraz 8. Miejsce – Najlepszy Samorząd.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

Igor Bandrowicz

Burmistrz Gminy Prusice

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera