• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Sparta Wszemirów świętowała 60 - lecie Klubu

11.jpeg

 

W ostatnią sobotę (2 lipca) na placu przy świetlicy wiejskiej we Wszemirowie odbyło się wyjątkowe święto, w którym brali udział: Zarząd Klubu Sparta Wszemirów, byli i obecni zawodnicy z rodzinami, kibice, a także zaproszeni goście. W imieniu Burmistrza Gminy Prusice Igora Bandrowicza, w uroczystości brał udział pracownik Urzędu Miejskiego w Prusicach Kamil Leśniak. Obecny był także Grzegorz Terebun, wicestarosta Powiatu Trzebnickiego i Dorota Olszańska, sołtys Wszemirowa a zarazem Radna Rady Miejskiej.
Kamil Leśniak przekazał na ręce Marcina Chrobota, Prezesa Klubu gratulację, a także czek uznaniowy na kwotę 2 tys. zł z przeznaczeniem na potrzeby drużyny. Czek na taką samą kwotę wręczył również Grzegorz Terebun.

 

 

 

Podczas części oficjalnej każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a wyróżniający się kibice i zawodnicy otrzymali listy gratulacyjne.

- Założyciele klubu pozostawili po sobie piękny ślad swojego życia, którym szły i nadal podążają kolejne pokolenia. Przez 60 lat przez klub przewinęło się kilkaset osób, aż trudno wymienić wszystkich, którzy byli od początku aż do obecnej chwili – mówił podczas uroczystości Marcin Chrobot. Jak dodał, ze szczególnym wzruszeniem w takim dniu myśli się o założycielach Sparty, piłkarzach, trenerach i kibicach, którzy przez te lata budowali historię, po czym chwilą ciszy uczcili tych, którzy byli związani z drużyną, ale już odeszli.
- Pięknie jest patrzeć, jak podtrzymywana jest tradycja, a klub się rozwija. Łączy nas piłka, która łączy także pokolenia. Dzieci, rodzice, wnukowie, dziadkowie i całe rodziny są zaangażowane w kibicowanie Sparcie. To piękny obraz wychowania kolejnych pokoleń w sportowym duchu – mówił Marcin Chrobot i podkreślił, że w ostatnich latach działalność klubu zanotowała błyskawiczny rozwój, a atmosfera jest bardzo dobra mimo tego, że były i gorsze chwile.

 

1.jpeg


- Nasza ambicja i upór doprowadziły nas do najwyższego w historii miejsca. Nie byłoby to możliwe bez sponsorów i przyjaciół Sparty – dodał Prezes.
Zarząd klubu podziękował za współpracę Burmistrzowi, Wicestaroście i również trenerowi – Kamilowi Szydełko, Joannie Srodze, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Kamilowi Leśniakowi, Dorocie Olszańskiej, Dominikowi Miarze.
Po części oficjalnej obecni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem bawili się do późnych godzin.

 

8.jpeg

 

Składam serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność Klubu Sportowego Sparta Wszemirów, za rozpowszechnianie idei sportu, zdrowego trybu życia, a także reprezentowanie Gminy Prusice w rozgrywkach piłkarskich na terenie naszego regionu.

Sukcesy sportowe i organizacyjne są wynikiem pracy i ogromnego zaangażowania trzech pokoleń piłkarzy, działaczy i kolejnych Prezesów i Kierowników Klubu.

Dzięki Waszej działalności, młodzi ludzie mogą zacząć swoją przygodę ze sportem, spędzać czas w aktywny sposób, a lokalna społeczność może Wam kibicować.

Życzę Wam kolejnych lat aktywności.

Piłkarzom – dużo zdrowia i wielu wygranych meczów, Zarządowi – dynamicznego rozwoju Klubu, a Kibicom Sparty Wszemirów – powodów do dumy z Drużyny!

 

Igor Bandrowicz, Burmistrz Gminy Prusice

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera