• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Najmłodsi Mieszkańcy Pększyna mają upragniony plac zabaw

1.jpeg

W sobotę 9 lipca 2022 roku Burmistrz Igor Bandrowicz wspólnie z Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego Grzegorzem Terebunem, Przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Ziomkiem, Radnym Gminy Prusice Henrykiem Migdałem, Sołtys Wsi Pększyn Joanną Krepicz, Sekretarzem Gminy Prusice Wiktorem Lubienieckim, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Joanną Srogą, Pracownikiem Urzędu Miejskiego w Prusicach Dorotą Leń, Mieszkańcami Sołectwa i przede wszystkim dziećmi otworzyli wybudowany przez samorząd prusicki plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną i boiskiem do siatkówki. O oprawę muzyczną zadbał Zespół Trzy Dęby z Borówka z mini koncertem. Inwestycja zakończyła się w listopadzie 2021 roku, a marzenie najmłodszych zostało spełnione.

9.jpeg

W Pększynie w ramach zadania został urządzony plac zabaw, który został wyposażony w urządzenia zabawowe takie jak: huśtawkę wahadłową stalową, huśtawkę stalową bocianie gniazdo, huśtawkę wagową, frutti, piramidę średnią, płotek, bujak sprężynowy- Zebra, pociąg Pędziwiatr – lokomotywa, karuzelę młynek oraz małą architekturę: ławki stalowe z oparciem, kosze na śmieci, stojak na rowery i tablicę z regulaminem. Dodatkowo powstała także siłownia zewnętrzna wraz z urządzeniami do ćwiczeń oraz boisko do siatkówki plażowej.

Nowe miejsce rekreacji pozwoli stworzyć ciekawe miejsce spotkań i rekreacji dla każdego -od Juniora do Seniora.

8.jpeg

DSC00207.jpeg

DSC00368.jpeg

DSC00371.jpeg

 

Wartość całkowita zadania to ponad 192 tys. zł, z czego pozyskane dofinansowanie w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi w 2021 roku na zadanie „Budowa placu zabaw w miejscowości Pększyn” wyniosło 30 000,00 zł. Projekt w wysokości ponad 30 tys. zł został również dofinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a także w wysokości ponad 11 tys. zł. ze środków funduszu sołeckiego miejscowości Pększyn na 2021 rok.

- W tym miejscu dziękuję wszystkim mającym swój udział w rozwoju Sołectwa Pększyn, a także tym, którzy przyczynili się do powstania placu zabaw i poprawy jakości życia mieszkańców Sołectwa, w szczególności tych najmłodszych. Dziękuję również wszystkim Pracownikom Urzędu Miejskiego w Prusicach zaangażowanym w realizację inwestycji – podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz.

3.jpeg

4.jpeg

6.jpeg

Podczas uroczystego otwarcia Burmistrz wręczył podziękowania obecnym gościom, w tym: Pani Sołtys Joannie Krepicz, Radnemu Gminy Prusice Henrykowi Migdałowi oraz Pracownikowi Urzędu Miejskiego w Prusicach Dorocie Leń

Otwarcie placu zabaw było połączone z Piknikiem Rodzinnym, podczas którego na najmłodszych czekało wiele atrakcji, w tym dmuchańce oraz gry i zabawy z animatorką Anią, ciekawym punktem programu był pokaz ognia, gdzie w skład grupy wchodzi Mieszkanka Pększyna Ewelina Pałka. Na starszych czekały pyszne smakołyki z grilla i nie tylko.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera