• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Prawie 2 mln zł na budowę oświetlenia w trzech miejscowościach Gmina Prusice

Gmina Prusice III Nabór.png
 
Kolejne doskonałe wiadomości dla Gminy Prusice i dla naszych mieszkańców. Ogłoszono właśnie wyniki w ramach III naboru – PGR - Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu. Tym razem udało nam się pozyskać środki w wysokości 1 960 000,00 zł dofinansowania (98%) na budowę oświetlenia na terenie popegeerowskich miejscowości Gminy Prusice.
 
20220715_123947.jpeg

Zadanie obejmuje budowę systemu oświetlenia drogowego i ulicznego oraz oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej na terenie trzech miejscowości popegeerowskich Gminy Prusice, w tym w Sołectwo Prusice, Skokowa i Krościna Wielka.
 

 

Szacowana wartość zadania to 2 mln zł, zaś okres realizacji do 12 miesięcy.
 

Doskonała wiadomość jest również dla Starostwa Powiatowego w Trzebnicy i Mieszkańców Raszowic, gdzie Powiat Trzebnicki pozyskał ponad 1,1 mln zł na zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1325D w m. Raszowice poprzez budowę chodnika” (98%) w Gminie Prusice.
W ramach zadania planuje się budowę chodnika o nawierzchni bitumicznej w miejscowości Raszowice wzdłuż drogi powiatowej nr 1325D, na odcinku 999m.

 
Starostwo Powiatowe w Trzebnicy - III nabór.png

- W tym miejscu pragnę podziękować Posłowi na Sejm Panu Pawłowi Hreniakowi za pomoc w dalszym rozwoju Naszej Małej Ojczyzny. Dziękuję również wszystkim pozostałym zaangażowanym w pozyskanie środków Radnym, Sołtysom oraz Pracownikom Urzędu Miejskiego w Prusicach na poprawę jakości życia naszych mieszkańców, bo RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - mówi Igor Bandrowicz, Burmistrz Gminy Prusice.
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera