• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Sparta I Wszemirów oraz Santos z Pucharem Burmistrza

10 kolejek prusickiej halówki, 1 kolejka finałowa, 2 ligi – mistrzowska i amatorska, 11 drużyn sportowych, wiele godzin rozgrywek piłkarskich, wiele strzelonych i obronionych bramek, wielu strzelców, sporo emocji sportowych i dwa Puchary dla najlepszych drużyn w każdej lidze: Sparta I Wszemirów oraz Santos … tak w skrócie można podsumować VIII edycję Ligi Halowej w Piłce Nożnej 2017/2018 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, której uroczyste zakończenie miało miejsce w niedzielę 18 lutego 2018  roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach.

VIII edycja Ligi Halowej w Piłce Nożnej w Prusicach odbyła się w identycznej formule, jak w zeszłym roku.  Drużyny sportowe zostały podzielone na dwie ligi: I liga mistrzowska oraz II liga amatorska.

Liga Mistrzowska dla Sparta I Wszemirów

W lidze mistrzowskiej rywalizowało ze sobą pięć drużyn, wśród których znaleźli się: Sparta I Wszemirów, Orzeł Prusice, Legend Juniors, Orły Górskiego oraz Gumisie.

Najlepszym i wygranym zespołem w 7 meczach, a tym samym zwycięzcami I ligi z 21 punktami okazała się drużyna Sparta I Wszemirów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Orzeł Prusice z 6 zwycięstwami i 18 punktami, Legend Juniors (2 zwycięstwa, 2 remisy i 8 punktów), Orły Górskiego (2 zwycięstwa, 1 remis i 7 punktów) oraz Gumisie (1 zwycięstwo, 1 remis i 4 punkty).

Najlepszym strzelcem tej ligi z 28 bramkami okazał się Krystian Zdybel z drużyny Sparta I Wszemirów, zaś najskuteczniejszym bramkarzem Grzegorz Popielas z drużyny Sparta I Wszemirów.

Santos zwycięzcami Ligi Amatorskiej

W lidze amatorskiej wśród rywalizujących ze sobą drużyn znaleźli się: Santos, Boca Juniors, Ogrody Zimowe Zalanowski Henryk, Orzeł Biedaszków Wielki, Team Juniors oraz Sparta II Wszemirów.

Najwięcej zwycięstw w tej lidze, bo aż 9 z 27 punktami odniosła drużyna Santos, wygrywając ligę amatorską. Na II miejscu znalazła się drużyna Boca Juniors z 7 zwycięstwami i 21 punktami. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Ogrody Zimowe Zalanowski Henryk (6 zwycięstw i 18 punktów), Orzeł Biedaszków Wielki (4 zwycięstwa i 12 punktów), Team Juniors (3 zwycięstwa i 9 punktów) oraz Sparta II Wszemirów z wynikiem zerowym.

33 celne strzały z tej ligi oddał Piotr Konopacki z Boca Juniors, zaś najlepiej bronił Nikodem Janicki.

Mecz barażowy z drużyną Orłów Górskiego wygrała drużyna Boca Juniors, która awansowała do przyszłych rozgrywek do I ligi, czyli ligi mistrzowskiej.

Uroczyste zakończenie prusickiej halówki miało miejsce w niedzielę 18 lutego 2018  roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach, podczas którego Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wręczył dyplomy, puchary i nagrody dla najlepszych drużyn i piłkarzy wspólnie z Sekretarzem Miasta i Gminy Prusice Grzegorzem Terebunem, Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Pawłem Grzybem oraz Radnym Miasta i Gminy Prusice Kamilem Szydełko.

PUCHAR BURMISTRZA.jpeg
 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera