• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Umowa na grant promujący Północne Centrum Rowerowe Dolnego Śląska podpisana

Prezes Stowarzyszenia Skokowiak Kazimiera Niemczura oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Wanda Bandrowicz we wtorek 27 lutego 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich podpisały umowę o dofinansowanie na grant w wysokości 25 tys. zł na realizację projektu „Promocja Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska poprzez Rajd Rowerowy o Sportowy Niezbędnik”. Projekt jest doskonałym uzupełnieniem realizowanej polityki rowerowej przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza na terenie Gminy Prusice.

Głównym celem projektu pod nazwą Promocja Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska poprzez Rajd Rowerowy o Sportowy Niezbędnik  jest promocja terenu Gminy Prusice i terenu LSR LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz jej walorów przyrodniczych i krajobrazowo - turystycznych poprzez organizację wielopokoleniowych Rajdów Rowerowych o Sportowy Niezbędnik trasą dawnej kolei wąskotorowej. Będzie to również doskonała promocja terenu Wzgórz Trzebnickich jako Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska.

- W ramach projektu zostaną przeprowadzone 2 rajdy wielopokoleniowe od przedszkolaka do Seniora - dzieci, młodzieży, dorosłych, dziewczynek, chłopców, kobiet, mężczyzn, Seniorów, osób pracujący, niepracujących i do każdego „Kowalskiego”, dostępne dla każdego, a także zakupione materiały promocyjne do Sportowego Niezbędnikaopowiada Prezes Stowarzyszenia, Kazimiera Niemczura, zaś wiceprezes Wanda Bandrowicz dodaje: - Rajdy Rowerowe odbędą się w dwóch terminach. Pierwszy rajd rowerowych zaplanowano na przełomie marca/kwietnia na trasie Pietrowice Małe- Ligotka – Dobrosławice-Przedkowice-Kaszyce Wielkie – Prusice - Pietrowice Małe, zaś drugi rajd rowerowy przewidziany jest na przełomie września/października na zakończenie sezonu rowerowego trasą od Prusic do Borówka przez Krościnę Małą, Budzicz, Jagoszyce, Chodlewko do Borówka. Oba rajdy zostaną zakończone wspólnym ogniskiem. Uczestnicy Rajdu dodatkowo dostaną materiały promocyjne: czapka z daszkiem, bidon oraz odblaski.

W ramach projektu powstanie również Sportowy Niezbędnik - idealny gadżet promocyjny dla rowerzysty ,ale i dla aktywnego sportowca: do biegania, do uprawiania nordic walkingu i spacerów. Niezbędnik promocyjny będzie specjalnym promocyjnym gadżetem, który będzie wręczany nie tylko uczestnikom Rajdu, ale również zwycięzcom wyścigów, biegów oraz jako specjalna nagroda na zakończenie wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w Gminie Prusice w tym rajdów rowerowych. W skład niezbędnika wchodzić będą: plecak, wielofunkcyjne nakrycie głowy, saszetka, samozaciskowy pasek odblaskowy oraz światełko ostrzegawcze.

Całkowita wartość projektu to 25 tys. zł, z czego pozyskany grant ze Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich w ramach PROW 2014 – 2020 to kwota w wysokości 25 tys. zł.

IMG_0521(1).jpeg
 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera