• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer Gazety Społeczności Prusickiej - Prusice 24

GAZETA PRUSICE 24 - SIERPIEŃ 2022-01.jpeg

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Od kilku dni na terenie naszej Gminy jest dostępny kolejny, już trzeci w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” z 48 stronami do czytania i oglądania z najciekawszymi informacjami z tego co się u Nas w ostatnim czasie działo.

Aktualny numer w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj: https://prusice.pl/download/attachment/9387/gazeta-prusice-24-sierpien-2022.pdf

 

W tym numerze nadal zapraszamy do wypowiedzenia się w sprawie koncepcji zagospodarowania strefy aktywności gospodarczej miasta Prusice przygotowanych przez studentów architektury z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Nadal prezentujemy w naszej gazecie teksty historyczne. W tym numerze czekają na Państwa „Wspomnienia z dawnych lat” oraz „Portrety regionalne (wiejskie) Gminy Prusice”, w których prezentujemy miejscowość Wilkowa.

Ostatnie miesiące to miesiące letnio-wakacyjne, jest to czas wielu wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. Aktywne wakacje w Gminie Prusice, Pikniki Rodzinne, Piknik Parafialny Św. Jakuba, 11. GTHR Bieg Trzech Wież, aktywne wakacje zuchów i harcerzy, Jubileusz Sparty Wszemirów, awans Bresny Brzeźno do Ligi Okręgowej, Puchar Burmistrza Gminy Prusice w Piłkę Nożną, zawody wędkarskie na Dzień Ojca, a także wydarzeń biegowych oraz tego co się dzieje w naszych klubach sportowych, a także prusickiej bibliotece i Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Prusickiego Centrum Fitness oraz Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Prusicach.

Cały czas działamy na wysokich obrotach. Wiele się w naszej Gminie dzieje, rozpoczynamy nowe projekty, realizujemy nowe zadania i oczywiście inwestujemy. Rozdaliśmy 434 laptopy dla dzieci i młodzieży w ramach rządowego programu wsparcia rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

W trakcie modernizacji jest boisko Sparty Wszemirów. W przyszłym roku w Prusicach powstanie przy ul. Młynarskiej na terenie po byłym basenie Park Dinozaura, a już dziś najmłodsi Mieszkańcy Pększyna mogą się cieszyć z nowego placu zabaw. Realizujemy zadania rozpoczęte w 2021 roku, niektóre z nich dobiegają końca tak jak Żłobek pod Trzema Wieżami w Prusicach czy Centrum Usług Społecznych w Prusicach. Prawie 14 mln zł z programu Puszczyk już pewne! Podpisaliśmy w czerwcu w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na budowę nowoczesnej szkoły w Skokowej. Na finiszu jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Brzeźnie. Kolejne dobre wiadomości dla naszego samorządu to prawie 2 mln zł na budowę oświetlenia w trzech miejscowościach Gminy Prusice. Natomiast Powiat Trzebnicki pozyskał ponad 1,1 mln zł na zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1325D w m. Raszowice poprzez budowę chodnika.

Nie zwalniamy tempa w inwestycjach drogowych w naszej Gminie. Dodatkowo na drogach powiatowych zostały zamontowane progi zwalniające.

Nadal pomagamy Mieszkańcom składać wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze, od 15 lipca wprowadzono Czyste Powietrze Plus. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera