• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Żłobek Pod Trzema Wieżami oficjalnie otwarty

A7102388.jpeg

 

Długo wyczekiwane otwarcie Żłobka Pod Trzema Wieżami odbyło się 26 września. W uroczystości, którą prowadzili Dagmara Telenga, Dyrektor Żłobka Pod Trzema Wieżami i Igor Bandrowicz uczestniczyło wielu Radnych Rady Miejskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Prusice, zaproszeni goście.

 

Przypomnijmy, że od 2006 r., kiedy powstał Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza, budynek w którym znajduje się obecny żłobek stał pusty.

- W 2020 roku wspólnie z Radnymi Rady Miejskiej w Prusicach podjęliśmy decyzję, że Gmina Prusice nie będzie sprzedawać budynku przy ul. Szkolnej, bo sreber rodowych się nie sprzedaje. Postanowiliśmy, że powstanie tu żłobek, a w 2020 roku w ramach dwóch projektów Gmina Prusice pozyskała środki na realizację tego marzenia – mówi Igor Bandrowicz.

Nie była to łatwa inwestycja, ale udało się ją zrealizować dzięki pracy wielu osób, przede wszystkim zespołu, w którego w skład wchodzą: Dorota Leń, Dorota Muszczak, Karolina Szachniewicz- Smaczyńska, Agnieszka Szot, Kamil Leśniak i inspektor nadzoru Paweł Kurgan.

- Podziękowania należą się także Tytusowi Czartoryskiemu, który pomaga przy wszystkich projektach realizowanych w Gminie Prusice, oraz Barbarze Piotrowskiej Zastępcy Skarbnika, Annie Radocie Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, i Dagmarze Telendze – mówi Igor Bandrowicz.  

 

Utworzenie „ Żłobka pod Trzema Wieżami w Prusicach” nie byłoby możliwe bez pozyskania środków zewnętrznych. Całkowity koszt inwestycji to ok 2,7 mln zł, z czego 1 024 000,00 zł na roboty budowlane pochodzi z Programu Rządowego „Maluch +” z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Dzięki pozyskanym środkom udało się wykonać szereg robót budowlanych, elektrycznych i sanitarnych, a sale budynku po byłej szkole zamieniły się w miłe i przytulne pomieszczenia, w których najmłodsi mieszkańcy Gminy Prusice będą spędzać czas.
Dodatkowo Gmina Prusice pozyskała środki w wysokości ponad 1,4 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu na wyposażenie i bieżące funkcjonowanie Żłobka Pod Trzema Wieżami w Prusicach do końca września 2023 roku. Dzięki pozyskanym środkom zakupiono wyposażenie, zabawki i pomoce dydaktyczne, a także zatrudniono odpowiednią wykwalifikowaną kadrę.

 


- Bardzo cieszy mnie fakt, że nie zawiedliśmy żadnych rodziców, ponieważ przyjęliśmy wszystkie dzieci, których podania otrzymaliśmy. Jako ciekawostkę powiem, że w 2021 roku urodziło się w Gminie Prusie 77 dzieci, zatem do Żłobka Pod Trzema Wieżami przyjęliśmy 52% wszystkich urodzonych dzieci, ponad połowę – mówi Igor Bandrowicz.  Dzieciaki na pewno nie będą się nudzić, ponieważ będą pod opieką 7 wykwalifikowanych opiekunek, a do dyspozycji będą miały 235 szt. różnych zabawek. Do dyspozycji maluchów i obsługi jest łączenie ponad 300mkw, w skład których wchodzą 3 sale, a każda z nich ma swoją łazienkę i magazynek na leżaczki. Mamy tu także pokój pielęgniarki, pokój socjalny, dyrektora i strefę kuchenną, miejsce do przyjmowania cateringu i zmywalnia.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera