• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Aktywni wspólnie posadzili ponad 40 drzew i krzewów

 

 

Stowarzyszenie Aktywni Liderzy Gminy Prusice w imieniu grupy Aktywny Pększyn, w II edycji konkursu „Działaj Lokalnie” pozyskało dotację w kwocie 3 tys. zł na „Zagospodarowanie terenu w miejscowości Pększyn poprzez nasadzenia roślinności”.

 

Pększyn w ostatnim czasie pięknieje. W czasie wakacji, dokładnie 9 lipca Igor Bandrowicz Burmistrz Gminy Prusice wspólnie z zaproszonymi gośćmi i najmłodszymi oficjalnie otworzył plac zabaw, który stał się miejscem do aktywnego wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Inwestycja powstała dzięki środkom z „Odnowy Dolnośląskiej Wsi”.
W ostatnią sobotę, 8 października, tuż przy placu zabaw i siłowni zewnętrznej grupa wolontariuszy sadziła drzewka i krzewy, które zakupiono dzięki środkom w ramach programu „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na mocy umowy zawartej z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 3 000 zł, a całkowity koszt zadania 3 750 zł.
W skład grupy wolontariuszy weszli Mieszkańcy Pększyna, a także zaprzyjaźnieni z okolicznych miejscowości. Łącznie posadzono ponad 40 roślin, w tym: brzozy, klony, katalpy i czarny bez.
Nowe nasadzenia uzupełniają miejsce rekreacji czyniąc go zielonym terenem do rekreacji. Przy okazji, wspólna praca wolontariuszy była doskonałą okazją do integracji Mieszkańców Gminy Prusice. Projekt został zakończony spotkaniem integracyjnym przy ognisku.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera