• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Krościna Wielka ma nowe miejsce rekreacyjno – wypoczynkowe

Krościna Wielka Spotkanie integracyjne po wykonaniu zadania.jpeg

 

Mieszkańcy Krościny Wielkiej zyskali piękne miejsce z wiatą grillową, paleniskiem wraz z konstrukcją drewnianą do wspólnego biesiadowania, a także boisko do piłki siatkowej. Teren został odgrodzony, zasadzono wiele drzew, krzewów i kwiatów, między innymi 2,5 tys. szt. krokusów, które wiosną stworzą kwietny dywan. Zakupiono i zamontowano ławeczki i kosze na śmieci, czyli tak zwaną małą architekturę. Dodatkowo teren przy placu zabaw i wiacie został oświetlony za ponad 22 tys. zł dzięki środkom pozyskanym przez Gminę w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - I pula. Jest to część kompleksu rekreacyjnego, w którym znajdują się między innymi: wiata z wybrukowanym podłożem, siłownia zewnętrza, stojaki na rowery.
Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu "Zagospodarowanie otwartych przestrzeni na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w miejscowości Krościna Wielka” na który Gmina Prusice pozyskała 40 tys. zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi na 2022 rok. Całkowita wartość zadania to 80 tys. zł.
Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie z Radnym Gminy Prusice Henrykiem Migdałem, Sołtysem Sławomirem Regiec, Zastępcą Skarbnika Gminy Prusice Barbarą Piotrowską oraz pracownikami Urzędu Miejskiego w Prusicach Dorotą Leń i Marzeną Szustak uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym Mieszkańców Sołectwa Krościna Wielka w nowym miejscu rekreacji.

 

- Dziękuję za zaproszenie i mile spędzony czas. Tak wspaniały efekt powstałej inwestycji to zasługa i ciężka praca Mieszkańców, którzy w większości sami stworzyli sobie to niesamowite miejsce – podkreśla Igor Bandrowicz, który w ostatnią sobotę odwiedził Mieszkańców Krościny Wlk.
 - Dziękuję wszystkim Pracownikom Urzędu Miejskiego zaangażowanym w projekt i Mieszkańcom Krościny Wielkiej zaangażowanym w realizację projektu. Wykonaliście kawał dobrej roboty, która przez długi czas będzie Wam służyć – dodał Burmistrz.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera