• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Pod Trzema Wieżami Granie z pięknym jubileuszem 40-lecia Trzech Dębów z Borówka

A72008381.jpeg
 
Wielka radość z muzykowania, śpiewania i wspólnej zabawy towarzyszyła uczestnikom i publiczności, którzy w niedzielę 6 listopada spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu na "Pod Trzema Wieżami Graniem".
Było to potrójne święto. Po pierwsze łącznie 7 zespołów z terenu Gminy Prusice i zaprzyjaźnione, zaproszone kapele z regionu wspólnie kultywowało tradycję.
 

 


Drugą okazją do świętowania było 40-lecie istnienia zespołu Trzy Dęby z Borówka, a trzecią wyjątkową okazją była 90. rocznica urodzin Pana Franciszka Szczepuły, najstarszego aktywnego członka kapeli z Borówka.
 
"Pod Trzema Wieżami Granie" rozpoczęło się o godz. 15, a każdy z zaproszonych zespołów miał okazję, to zaprezentowania swojego repertuaru.
Na scenie wystąpili: Mirkowianie, Strupinianie, Złotokłose, Uśmiech, Kostomłocianie oraz Tacy Sam. Podczas występów, w sali widowiskowej, gdzie tylko było taka możliwość, publiczność tańczyła i śpiewała. Zresztą ludowe nuty bardzo sprzyjają tańcom i podrygiwaniu.
Finałowym punktem był występ zacnych Jubilatów - Zespołu Trzy Dęby z Borówka. Ich muzyka zawsze spotyka się ze wspaniałym odbiorem. Tym razem, to Trzy Dęby były głównymi bohaterami i to członkom zespołu odśpiewano gromkie 100 lat!
Nie obyło się bez pamiątkowych podziękowań od Trzech Dębów dla osób, które wspierają działalność zespołu, a także dla Jubilatów.
Podziękowanie za uczestnictwo otrzymały wszystkie kapele, a wręczali je Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Grzegorz Terebun Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Joanna Sroga.

Jak na pięknym jubileuszu nie zabrakło również tortu!
 

 


Trzem Dębom gratulujemy tak wspaniałej rocznicy i życzymy jeszcze wielu, wielu lat wspólnego grania i śpiewania, a wszystkim uczestnikom przeglądu dziękujemy za obecność i niezwykłą atmosferę, którą stworzyli podczas koncertu!
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera