• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Uczniowie ze Skokowy w projekcie "Poznaj Polskę"

MEiN.jpeg

poznajPolske.jpeg

PolskiLad.jpeg

„Poznaj Polskę” to pilotażowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Wsparcie w ramach programu może być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Lecha i Marii Kaczyńskich uczestniczą w programie "Poznaj Polskę". 
Szkoła otrzymała 30 tys. zł dofinansowania dla 4 wycieczek - do Biskupina i Gniezna, do Jaskini Niedźwiedziej i Kłodzka, do kopalni złota w Złotym Stoku oraz trzydniowej wycieczki do Gdańska i Gdyni.
W ramach projektu uczniowie klas I-III odwiedzili kopalnię w Złotym Stoku.

 

Na kolejną wycieczkę uczniowie pojechali do Gdańska. Zaczęli od starego miasta: Długi Targ, ratusz, fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka w Gdańsku, żuraw gdański - symbol miasta. Potem wizyta w Stoczni Gdańskiej i słynnej, na cały świat SALI BHP, gdzie urodziła się SOLIDARNOŚĆ. Drugi dzień spędzili w GDYŃSKIM CENTRUM NAUKI "EKSPERYMENT", w kompleksie katedry oliwskiej I na WESTERPLATTE. Trzeci, ostatni dzień to była krótka wizyta na plaży - spotkanie z polskim morzem i na koniec, na deser, zwiedzanie jednego z największych europejskich zamków w Malborku.

 

Dzięki "Poznaj Polskę" uczniowie ze Skokowej mogli wybrać się do Kłodzka i Kletna. Zbadali podziemia zbudowane ręką natury - Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, a także podziemia twierdzy kłodzkiej, zbudowane przez wojskowych inżynierów.

 

Pierwszą wycieczką, na jaką pojechali uczniowie ze Skokowy w ramach "Poznaj Polskę" była wycieczka do Biskupina i Gniezna.

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera