• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer Gazety Społeczności Prusickiej - Prusice 24 już jest!

okładka.jpeg

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Dzień Dobry w Nowym 2023 roku. Na początku w tym Nowym Roku życzę Państwu zdrowia, spokoju i wszystkiego dobrego.

Z ogromną przyjemnością przekazujemy Państwu pierwszy w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” w nowej ciekawszej odsłonie z najnowszymi informacjami, ciekawymi materiałami, grafikami, wizualizacjami oraz wyjątkowymi fotografiami z realizowanych i planowanych do realizacji kluczowych inwestycji, wydarzeń oraz działań mających miejsce w naszej Gminie.

Aktualny numer w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj: https://prusice.pl/download/attachment/10026/prusice-24-styczen-2023.pdf

Czeka nas bardzo pracowity rok. W dniu 22 grudnia 2022 roku został uchwalony rekordowy prawie 100-milionowy budżet Gminy Prusice, z czego ponad 47 mln zł zaplanowano na 34 inwestycje, w tym ponad 40 mln zł to środki pozyskane z dotacji zewnętrznych. Już dziś wiemy, że w planach są kolejne inwestycje.

Z aktualnego numeru dowiedzą się Państwo na co przeznaczamy środki, co słychać w realizacji kluczowych inwestycji i na placach budowy. W Skokowej trwa budowa I etapu budynku nowoczesnej Szkoły Podstawowej w Skokowej, zaś w Prusicach przy ulicy Młynarskiej powstaje Park Dinozaura, miejsce spotkań i rekreacji.

Pietrowice Małe, Chodlewko, Pększyn i Świerzów w tym roku zyskają upragnione świetlice wiejskie. Od końca września w Gminie Prusice funkcjonuje Żłobek pod Trzema Wieżami w Prusicach, zaś w listopadzie do nowej siedziby przy ul. Żmigrodzkiej przeniosło się Centrum Usług Społecznych. Przed nami również inwestycje oświetleniowe czy też drogowe zarówno gminne, jak i powiatowe. Niektóre inwestycje już za nami jak przebudowa drogi w Goli czy ul. Wrzosowej w Skokowej, a także nowe miejsce rekreacji w Krościnie Wielkiej i plac zabaw w Raszowicach. Gmina Prusice będzie siedzibą powstającej spółki KZN Zielona Dolina, w ramach której 13 samorządów podpisało Akt Erekcyjny.

Pozyskujemy, inwestujemy i wykorzystujemy środki zewnętrzne, a to powoduje, że nasze efekty mają odzwierciedlenia w obiektywnych Rankingach, jak Ranking Czasopisma Wspólnota, gdzie zajęliśmy 27. Miejsce w Polsce, 4. na Dolnym Śląsku, a 1. w Powiecie Trzebnickim.

Ostatnie miesiące to czas wielu wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy i Mikołajki Gminne, Granie Pod Trzema Wieżami z Jubileuszem 40-lecia Zespołu Trzy Dęby z Borówka, 11 Listopada, Prusicka Gala Wolontariatu, Turnieje Taneczne, koncert bożonarodzeniowy, świąteczny wieczór poezji,  koncert z okazji Dnia Seniora, wernisaż prac w Multitece, Bieg w Poszukiwaniu Św. Mikołaja, a także z szeregu działań i warsztatów oraz akcji sportowych. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Na łamach aktualnego numeru zamieszczamy w formie wyciąganej rozkładówki harmonogram wywozu odpadów, który każdy może sobie zachować i mieć w momencie, kiedy będzie chciał sprawdzić termin odebrania śmieci.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera