• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

100. urodziny Pani Kazimiery Należnej

P1330321.jpeg


Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w piątek, 3 marca. Z okazji wyjątkowego jubileuszu Pani Kazimiery, Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicją Woźniak, odwiedzili Jubilatkę, wręczyli kwiaty i gratulacje, a także przekazali listy gratulacyjne z Kancelarii Rady Ministrów od Mateusza Morawieckiego i od Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego.

20230303_120328.jpeg

Na pytanie, jaki jest sekret długowieczności Pani Kazimiera odpowiedziała, że na to nie ma recepty.
- Moje życie po prostu przepłynęło jak woda w rzece – odpowiedziała i dodała, że choć zawsze miała wiele obowiązków, to znajdowała czas na czytanie książek i czytała bardzo, bardzo dużo. Pani Kazimiera podkreśliła także, że teraz ma bardzo dobrą opiekę całej rodziny.
- Mama zawsze lubiła książki i czasopisma. Nawet w czasach kryzysu kupowała książki i mimo, że miała nas siedmioro, a nie było takich sprzętów domowych jak są teraz, to na czytanie zawsze znajdowała czas – mówi Pani Krystyna, jedna z córek.

 

Szanowna Jubilatka jest w bardzo dobrej formie, choć sama mówi, że "na starość opadła z sił, jak liście z drzew, ale w jej wieku to chyba normalne".

Kazimiera Należna pochodzi z Rzeszowa. W czasie II Wojny Światowej została wysłana na roboty do Austrii. Po wojnie, w 1949 r., została przesiedlona na Ziemie Zachodnie, do Strupiny. W tym samym roku wzięła ślub, a w 1950 roku na świat przyszła jej pierwsza córka.

Pani Kazimiera urodziła 7 dzieci – 6 córek i 1 syna: Krystynę, Józefa, Elżbietę, Zofię, Marię, Jadwigę i Teresę.

Jubilatka doczekała się 18 wnucząt, 24 prawnucząt i 2 praprawnucząt!

Choć historia życia Pani Kazimiery pokazuje, że musiała zmagać się z wieloma problemami i wyzwaniami, to Pani Kazimiera jest bardzo pogodna.

- Jest mi bardzo miło, że takie obchody moich 100 lat mi przygotowaliście. Jestem bardzo zadowolona, bo jeszcze nikt z naszej parafii nie doczekał takich urodzin. Szkoda tylko, że musiałam czekać aż 100 lat, żeby Burmistrz Prusic odwiedził mnie w domu – żartowała Pani Kazimiera.

P1330347.jpeg

- Było mi niezmiernie miło spotkać się z Jubilatką i jej Rodziną – podkreślił Igor Bandrowicz i dodał, że Pani Kazimierze życzy 200 lat w zdrowiu i Jej, a także Jej Rodzinie dziękuje za zaproszenie, za to, że wspólnie z Nimi mógł uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera