• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Poprawiamy jakoś życia mieszkańców

 

20230308_110306.jpeg

Gmina Prusice realizuje projekt Kolorowe Kamienice, dzięki któremu wiele budynków w Prusicach odzyska dawny blask. W związku z projektem, spotkałem się z Mieszkańcami kamienic, które przejdą rewitalizację. Podczas rozmów z Mieszkańcami okazało się, że w niektórych mieszkaniach nie ma łazienek, a ich wydzielenie i utworzenie to nieosiągalny wydatek dla starszych ludzi.
Z pomocą przyszli Burmistrz Gminy Prusice wspólnie z Dyrektor Centrum Usług Społecznych Joanną Wiraszką i w jednym z mieszkań już dziś odbył się odbiór techniczny nowej łazienki.

 

Dla wielu osób łazienka w domu, to oczywistość. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek, jakim jest urządzenie łazienki w mieszkaniu. O problemie, który przedstawiły przede wszystkim osoby starsze, Burmistrz Igor Bandrowicz dowiedział się podczas spotkań z Mieszkańcami, które odbywał przy okazji realizowanego przez Gminę Prusice projektu kolorowe kamienice.
- Z rozmów wynika, że problem dotyczy 4-5 lokali. Dwie rodziny wyraziły chęć przyjęcia pomocy, dlatego też wspólnie z Joanną Wiraszką, postanowiliśmy pomóc naszym Mieszkańcom. Centrum Usług Wspólnych udzieliło pomocy finansowej i już dziś, po 3 tygodniach prac, jedna z rodzin może cieszyć się nową łazienką, w swoim mieszkaniu – mówi Igor Bandrowicz.
Burmistrz dodaje, że wykonawca wcale nie miał łatwego zadania podczas prac, ponieważ metraż lokalu jest bardzo mały.
- Cieszę się, że Mieszkańcy Prusic będą teraz mogli żyć w godnych warunkach, jak przystało na XXI w., bo wydzielenie i utworzenie to był dla nich nieosiągalny wydatek – dodaje Igor Bandrowicz.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera