• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Ważna informacja - sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez Gminę Prusice

WAŻNA INFORMACJA4.png

OGŁOSZENIE Z DNIA 8 MAJA 2023R.

Informujemy, że od 4 maja w  Gminie Prusice uruchomiona została sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez gminę, sprowadzonego w ramach preferencyjnej ceny zakupu.

Sprzedaż odbywać się będzie bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych. Takie zmiany wprowadza podpisana 27 kwietnia 2023 r. przez prezydenta RP nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe z dn. 27 października 2022 r.(Dz.U.poz. 2236).

Zmiany w ustawie zakładają:

1.   Wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla.

Mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 czerwca br. na węgiel pozostały w gminie, co pozwoli na wyprzedanie posiadanych przez gminę zasobów węgla. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.

2.  Brak limitu ilościowego.

Zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

3. Węgiel dla mieszkańców innych gmin.

Zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego. W tym przypadku niezbędne jest zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do zakupu preferencyjnego węgla.

Nowy nabór wniosków na tzw. sprzedaż końcową węgla rozpocznie się 4 maja 2023 roku i zakończy nie później niż 30 czerwca 2023 roku. Wnioski będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia do wyczerpania ilości paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej węgla.

Koszt węgla to 2 000,00 zł za tonę.

Ilość węgla do sprzedaży:

Orzech -  12,09 Ton

Kostka – 18,7 Ton

Ekogroszek - 19,160 Ton

Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim w Prusicach , Rynek 1 lub elektronicznie poprzez EPUAP.

Telefon kontaktowy do Gminy:

71 312 62 24

Przed dokonaniem wpłaty konieczny jest kontakt pod nr tel. 604 547 331

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera