• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

XII Dni Prusic – cóż to była za zabawa

XII Dni Prusic 13.jpeg

Impreza rozpoczęła się w sobotnie popołudnie, kiedy to na scenie pojawił się długo wyczekiwany kabaret. Do miasta przyjechał Kabaret pod Wyrwigroszem, a jego występ można było obejrzeć za darmo, w dodatku na wyjątkowych, wygodnych leżakach!

XII Dni Prusic 2.jpeg
XII Dni Prusic 1.jpeg


Po sporej dawce śmiechu na scenie pojawił się zespół Soleo, a po nim zabawę taneczną poprowadził Kamil Szydełko.

 


Niedziela rozpoczęła się bardzo sportowo. Na starcie XII Biegu Trzech Wież stanęło pół tysiąca biegaczy. Na prusickim Rynku gościliśmy blisko 2 tys. osób – zawodników i ich rodziny. Biegacze bardzo chętnie korzystali ze specjalnie przygotowanej dla nich strefy gastro, chłodzili się arbuzami i… kąpielą w basenie z lodem.

 


Kiedy sportowe emocje dorosłych opadły, na start Biegu Smerfa stanęły dzieci. W tym roku, młodzi biegacze otrzymali niezwykłe medale, a spośród wszystkich zapisanych wylosowano cenne nagrody.
Niezwykle barwny pokaz tańca z flagami dała Gwardia Gryfa, a Kultureska rozbawiła dzieci i dorosłych.

XII Dni Prusic 11.jpeg


Specjalnie na Dni Prusic uruchomiono 3 atrakcje związane z historią Prusic. Były to: Kolejka do historii Prusic (przejażdżki kolejką z przewodniczkami, które opowiadały o najciekawszych miejsca na terenie miasta), Śladami Prusickiego Kmicica – zwiedzanie tumby Melchiora von Hadzfeldta z prusicką archeolożką Renatą Faron – Bartels, a także Prusice z lotu ptaka – wejście z przewodniczkami na wieżę widokową na prusickim ratuszu. Jak się okazało, atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowanie, skorzystało z nich blisko 500 osób!

 


Dodatkową atrakcją było Prusickie Ogórkobranie. Podczas akcji rozdano za darmo  kilka ton ogórków!

XII Dni Prusic 4 - jeden moduł.jpeg


Po południu na scenie pojawiła się Gates of Blues i Nalepa&Friend, a prawdziwy tłum pod sceną zebrała gwiazda wieczoru – B.R.O.

 


W międzyczasie można było skorzystać z wesołego miasteczka, punktów gastronomicznych, dmuchańców.
- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację XII Dni Prusic i wszystkich wydarzeń towarzyszących, a także Mieszkańcom i Gościom, którzy tak licznie wzięli udział w święcie naszego miasta. Już dziś zapraszam na kolejne imprezy, które będą odbywały się tego lata i w późniejszych terminach. Mam nadzieję, że kolejny raz zaskoczymy naszą widownię – mówi Igor Bandrowicz, Burmistrz Gminy Prusice.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera