• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Kolejny numer Prusice 24 już jest!

0001dfdf.jpeg

 

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

SŁOWO OD BURMISTRZA.jpeg   Z ogromną przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce już trzeci w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” w ciekawej odsłonie z najnowszymi informacjami, ciekawymi materiałami, grafikami, wizualizacjami oraz wyjątkowymi fotografiami z realizowanych i planowanych do realizacji kluczowych inwestycji, wydarzeń oraz działań mających miejsce w naszej Gminie.

Aktualny numer w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj: PDFPRUSICE 24 - NUMER 3 - CZERWIEC 2023.pdf (15,77MB)

Czeka nas bardzo pracowity rok. W Skokowej trwają intensywne prace nad budową I etapu budynku nowoczesnej Szkoły Podstawowej, jeszcze w tym roku będzie sześć nowych świetlic wiejskich, w tym w Pietrowicach Małych, w Chodlewku, w Świerzowie, w Borowie, w Krościnie Małej i w Pększynie.  Już na wiosnę będzie można korzystać z nowego Centrum Rekreacji i Rozrywki w Prusicach, czyli Parku Dinozaura, a jeszcze w tym roku będzie gotowy długo oczekiwany nowoczesny ośrodek zdrowia. 32 kamienice w Prusicach odzyskają swój dawny blask, dzięki modernizacji i rewitalizacji. Na terenie naszej Gminy trwają inwestycje powiatowe drogowo-chodnikowe, a przed nami kolejne inwestycje drogowe na drogach gminnych.

Pozyskujemy, inwestujemy i wykorzystujemy środki zewnętrzne, a nasza ciężka praca jest nagradzana na arenie ogólnopolskiej, o czym świadczy kolejny sukces w Perłach Samorządu 2023. W tym roku jako włodarz Gminy zająłem 4. Miejsce w Polsce, a nasz samorząd zajął 8. Miejsce w Polsce. Kolejny sukces to II miejsce Sołectwa Krościna Wielka w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska. Ciężka praca Mieszkańców została nagrodzona.

Ostatnie miesiące to czas wielu wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. Majówka w Skokowej, Piknik Strażacki, 100-lecie PZŁ, Dzień Dziecka, Rok Kopernika, Dzień Matki, Prusice Biegają, Skokowski Bieg Przełajowy, a także z szeregu działań i warsztatów oraz akcji sportowych. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych, środowiskowych i sportowych.

W najnowszym wydaniu nie zabraknie cyklu Prusickie Perły Historii, a także od tego numeru rozpoczynamy nowy cykl „Jak radni realizują swoje obietnice wyborcze?”

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera