• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Etno Dożynki Gminy Prusice już w najbliższą sobotę!

dożynki Gminy Prusice.jpeg

Będzie dożynkowo, smacznie, góralsko i folkowo...
Sobota 19 sierpnia 2023 roku to data, którą trzeba zarezerwować w swoich kalendarzach, ponieważ zapraszamy na niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju.....Etno Dożynki Gminy Prusice w Krościnie Wielkiej, na boisku sportowym. Zagrają dla Was: zespół Weekend i Baciary!
 Na Dożynki zapraszają Igor Bandrowicz Burmistrz Gminy Prusice wspólnie ze Starostami Dożynek Barbarą Piotrowską i Henrykiem Migdałem wraz z Sołtysem Krościny Wielkiej Sławomirem Regiec, a także wszyscy Rolnicy i Mieszkańcy Krościny Wielkiej.

 
Oczywiście jak przystało na Dożynki nie zabraknie tradycyjnie Mszy Św. Polowej, wręczenia odznak honorowych "Zasłużony dla Rolnictwa", obrzędu dożynkowego wręczania chlebów i wieńców, Turnieju Sołectw i Konkursu na Wieniec Dożynkowy.
Tegoroczne Dożynki są wyjątkowe, gdyż to Etno Dożynki, a co za tym idzie na scenie zaprezentują się Zespoły Ludowe.
Ciekawostką tegorocznej imprezy jest LOTERIA FANTOWA, z której dochód zostanie przeznaczony na remont Kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Krościnie Wielkiej.
 
gggg.jpeg
 
Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu zadania pn. „Daleko stąd dom, My w sercu mamy go” realizowanego ze środków pozostających do dyspozycji dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2023.
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera