• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer Prusice 24 już jest!

PRUSICE24 NUMER 5 PAZDZIERNIK 2023-11.jpeg

SŁOWO OD BURMISTRZA.jpeg  Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z ogromną przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce wyjątkowo już piąty w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” w ciekawej odsłonie z najnowszymi informacjami, ciekawymi materiałami, relacjami, grafikami, wizualizacjami oraz wyjątkowymi fotografiami z realizowanych i planowanych do realizacji kluczowych inwestycji, wydarzeń oraz działań mających miejsce w naszej Gminie, a ostatnie tygodnie naprawdę są bardzo aktywne. Dużo się dzieje u nas, dlatego nie mogliśmy czekać z kolejnym numerem, aż do grudnia.

Aktualny numer w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj:  https://prusice.pl/download/attachment/10871/prusice24-numer-5-pazdziernik-2023.pdf

Bardzo pracowity rok cały czas trwa. W Skokowej dobiegają końca prace nad budową I etapu budynku nowoczesnej Szkoły Podstawowej, a już dzisiaj wiemy, że pozyskaliśmy 8 mln zł na II etap tej ważnej inwestycji. Oddajemy w tym roku dla Państwa 6 nowych świetlic wiejskich, w Pietrowicach Małych obiekt już otwarty, na dniach otwieramy Borów, Krościnę Małą, Pększyn, Świerzów i Chodlewko. Dzieci przy Szkole Podstawowej w Prusicach mają wreszcie upragniony, wyczekiwany wspaniały plac zabaw. Przed nami budowa oświetlenia w Prusicach, w Skokowej i w Krościnie Wielkiej.

Na terenie naszej Gminy trwają inwestycje drogowe na drogach gminnych, a także na drogach powiatowych oraz kolejne są przed nami, samorząd prusicki pozyskał 2,2 mln zł na poprawę parametrów drogi gminnej na ul. Ogrodowej i Szpitalnej w Prusicach oraz prawie 2 mln z kolejnej edycji polskiego ładu na inwestycje drogowe. Doskonałe wiadomości również przekazuje Grzegorz Terebun, Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego, na drogę Górowo-Strupina powiat pozyskał 2,6 mln zł, a także pozyskano środki na niemal 2 kilometry nawierzchni drogi, a także chodnik pomiędzy Kaszycami Milickimi a Kaszycami Wielkimi

Pozyskujemy, inwestujemy i wykorzystujemy środki zewnętrzne, gdyż w trakcie realizacji warto pamiętać są kluczowe inwestycje jak Budowa Prusickiego Centrum Medycznego, Park Dinozaura czy też 32 kolorowe kamienice.  

Ostatnie tygodnie to wiele wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. wystrzałowe Etno Dożynki w Krościnie Wielkiej, zakończenie wakacji w Prusicach i sportowe zakończenie wakacji w Skokowej. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych, środowiskowych i sportowych. Realizowany jest projekt „Aktywnie w Gminie Prusice” w ramach którego odbył się szereg wyjazdów rodzinnych i międzypokoleniowych. Obecnie trwa Prusicki Miesiąc Seniora, a przed nami wiele atrakcji i wydarzeń w najbliższych miesiącach.

W najnowszym wydaniu nie zabraknie cyklu Prusickie Perły Historii, Portrety Regionalne.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

 Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera