• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Laptopy dla czwartoklasistów w Gminie Prusice przekazane

laptopy 1.jpeg

 

Na ręce Uczniów klas 4 i ich Rodziców, Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz wraz z dyrektorami szkół podstawowych przekazali ponad 50 laptopów z Rządowego Programu.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

 

W Szkole Podstawowej im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Skokowej komputery odebrało 14 uczniów. Laptopy w Skokowej przekazali Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz i dyrektor szkoły Andrzej Grzegorzewicz.Komputery są oznaczone logo, mają także wygrawerowanego Orła. Przez 5 lat nie wolno ich sprzedać ani przekazać innej osobie.

 

W Szkole Podstawowej w Piotrkowicach komputery odebrało 10 uczniów. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach Mariusz Kiepul wręczył uczniom sprzęt. Uczniowie mogą wykorzystywać komputery do nauki i rozwijania zainteresowań.

 

Uczniowie bardzo cieszyli się z nowych laptopów, z których będą mogli korzystać w domu. W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicz w Prusicach komputery trafiły do 30 uczniów, a przekazał je dyrektor Robert Kawalec. Wartość jednego laptopa to blisko 3 tys. zł

W przypadku czwartoklasistów, którzy otrzymali sprzęt w ramach programu Granty PPGR czekamy na instrukcje z Ministerstwa.

IMG_8343.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera