• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia

2.jpeg

To był niezwykle magiczny, pachnący choinką i świątecznymi potrawami, rozświetlony tysiącami lampek, klimatyczny, pełen niespodzianek, prezentów i wspólnego kolędowania dzień, kiedy na prusickim Rynku spotkaliśmy się na Gminnych Mikołajkach oraz Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023.
 
 

 

 
 
Na jeden dzień rynek w Prusicach stał się największym w okolicy świątecznym jarmarkiem.
Nie zabrakło stoisk sołectw, lokalnych sprzedawców, rękodzielników, placówek oświatowych i jednostek samorządowych, stowarzyszeń, i charytatywnego stoiska, gdzie zbierano środki na leczenie i rehabilitację małego mieszkańca naszej Gminy - Bartusia
Jak co roku nie zabrakło także świątecznego poczęstunku - wydano ponad 4 500 pierogów z kapustą i grzybami i ruskich, a także rozgrzewającego barszczu czerwonego przygotowanych przez Mieszkanki Krościny Wielkiej oraz Pracowników Urzędu Miejskiego w Prusicach i jednostek organizacyjnych.
 

Zdjęcie WhatsApp 2023-12-10 o 18.04.25_9f79de5e.jpeg

 

Święci Mikołajowie przybyli na prusicki rynek ciuchcią i rozdali grzecznym dzieciom prawie 1 400 olbrzymich paczek!
Przy kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Prusicach, ks. proboszcz Adam Prorok otworzył żywą szopkę.

 

 


Gminne Mikołajki oraz Jarmark Bożonarodzeniowy już od samego początku były bardzo muzyczne, pełne ciepłych kolęd i występów najmłodszych, a także profesjonalnych i amatorskich artystów.

 

3.jpeg

 

Na scenie pojawiła się sekcja śpiewu działająca przy GOKiS Prusice, uczniowie z Szkoły Podstawowej w Skokowej, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach, Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach, Liturgiczna Służba Ołtarza z Rodzicami.
Swój premierowy, debiutancki występ zaliczyła grupa Sołtys Band i Przyjaciele, zrzeszająca aktywnych śpiewających Sołtysów, Radnych i Pracowników Urzędu Miejskiego.
Pokaz taneczno-marszowy dały „Mażoretki”, a do wspólnego kolędowania zaprosili artyści grupy Stwora Głodomora.
Na scenie odbyło się losowanie nagród w loterii dla Bartusia. Nagrodą główną był rower ufundowany przez Burmistrza Gminy Prusice Igora Bandrowicza.
 
 

 

 
 
Jak zawsze tak i tym razem mogliśmy liczyć na wsparcie naszych niezawodnych partnerów, sponsorzy - zawsze pomocnych, życzliwych i przyjaznych:
 
Tom-Instal Spółka z o.o.
GTHR Guotai-Huarong Poland,
Wastes Service Group, GreenRecovery Organizacja odzysku opakowań S.A.
Tarczyński SA
Zakład Wodociągowy Związku Gmin Bychowo
Ośrodek Szkolenia Kierowców Julita Lasek
Green Road Polska
ICE ART
Farmutil
Sławomir Zarentowicz
Firma Handlowo Usługowa "Waldek" Pałys Sp. J.
Claudie Design
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera