• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Kolejny numer Prusice 24 jest! Zachęcamy do lektury

Prusice24_nr6_2023-1-1.jpeg

 

SŁOWO OD BURMISTRZA.jpeg Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z ogromną przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce ostatni w tym roku i wyjątkowo szósty numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” w ciekawej odsłonie z najnowszymi informacjami, ciekawymi materiałami, relacjami, grafikami, wizualizacjami oraz wyjątkowymi fotografiami z realizowanych i planowanych do realizacji kluczowych inwestycji, wydarzeń oraz działań mających miejsce w naszej Gminie, a ostatnie tygodnie naprawdę są bardzo aktywne. Dużo się dzieje u nas, wiele się inwestuje, o czym świadczy samo to, że wydajemy właśnie szósty numer dla Państwa.

Aktualny numer gazety można pobrać tutaj: https://prusice.pl/download/attachment/10988/prusice-24-grudzien-2023.pdf

Dobiega końca bardzo pracowity rok dla naszej Gminy. 2024 rok zapowiada się nam również pracowicie, gdyż czeka nas sporo inwestycji na prawie 36 mln zł. Jedne będą kontynuowane jak Park Dinozaura w Prusicach czy Kolorowe Kamienice, a inne dopiero realizowane m.in. dzieci z Budzicza i z Wszemirowa zyskają upragnione place zabaw, w Skokowej powstanie Rowerowy Park Umiejętności, a Krościna Wielka zyska szatnie modułową.  

W Skokowej zakończyły się prace przy I etapie budowy budynku nowoczesnej Szkoły Podstawowej, pozyskaliśmy 8 mln zł na II etap tej ważnej inwestycji, a na przełomie grudnia/stycznia ogłosimy przetarg na II etap.

Oddaliśmy w październiku w tym roku dla Państwa 6 nowych świetlic wiejskich, w Pietrowicach Małych, Borowie, Pększynie, Chodlewku, Krościnie Małej i Świerzowie.

Jednak co najważniejsze już za kilka tygodni Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego Prusickiego Centrum Medycznego, który jest na ostatniej prostej.

Na terenie naszej Gminy trwają inwestycje drogowe na drogach gminnych, a także na drogach powiatowych oraz kolejne są przed nami. Samorząd prusicki pozyskał 4,9 mln zł na drogę Brzeźno – Wilkowa.

Pozyskujemy, inwestujemy i wydatkujemy, a jednak jesteśmy wśród najlepszych w kondycji finansowej samorządów, co świadczy wysoki 79. Miejsce w Polsce w nadwyżce operacyjnej, a 10. na Dolnym Śląsku.

Ostatnie tygodnie to wiele wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. Prusicki Miesiąc Seniora, 11 Listopada, Przegląd Zespołów Ludowych, Pasowania na ucznia i na przedszkolaków, podsumowanie projektu „Aktywnie w Gminie Prusice”. Ciekawym wydarzeniem byłą wystawa Prusice – Miasto Prawa, przejęcie praw autorskich oraz promocja książki „Prusice na dawnej fotografii”.

W najnowszym wydaniu nie zabraknie cyklu Prusickie Perły Historii oraz Cyklu o działaniach Radnych.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

W tym miejscu życzę Wszystkim Państwu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz udanego 2024 roku

Z pozdrowieniami

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera