• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Obchody Międzynarodowego Dnia Wody w Prusicach

W czwartek 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach odbył się Międzynarodowy Dzień Wody. Uroczystość została zorganizowana  przez uczniów szkoły przy udziale Związku Gmin Bychowo oraz Zakładu Wodociągowego.

Udział w wydarzeniu wzięli zaproszeni goście, w tym m.in. Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun oraz Kierownik Zakładu Wodociągowego Związku Gmin Bychowo Joanna Cybuch.

Tego dnia uczniowie przybyli na salę w strojach symbolizujących wodę oraz każda z klas przygotowała plakat, na którym znalazły się hasła związane z wodą. Hasłem przewodnim uroczystości było  „woda źródłem życia”, o czym było można niejednokrotnie usłyszeć w trakcie wyśpiewanych piosenek. Najlepiej przebrane „Krople wody” zostały ocenione i nagrodzone przez komisję konkursową. Na koniec zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny.  

Poprzez zabawę uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat wody oraz dowiedzieli się, jak ważna jest ona w życiu każdego człowieka i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

Więcej zdjęć na:https://www.facebook.com/gminaprusice/photos/?tab=album&album_id=1601511409918213

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera