• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Wielkanocny Jarmark Myśliwski i Produktów Lokalnych

Wielkanocny Jarmark Myśliwski i Produktów Lokalnych na Rynku w Prusicach wraz z I Zlotem Food Trucków w Prusicach już za nami.

Nowe wydarzenie na mapie imprez kulturalnych w Gminie Prusice cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców naszej Gminy, ale również okolicznych gości którzy całymi rodzinami przyszli przekonać się, jakie atrakcje przygotowano na Prusickim rynku podczas ciepłej soboty.

Było ciekawie, świątecznie i bardzo smacznie, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie, tego nie da się opisać czy opowiedzieć, to trzeba było zobaczyć.

Na przybyłych w sobotę na Rynek w Prusicach czekał szereg atrakcji m.in. prezentacja psów oraz ciekawe występy, w tym Koncert Sygnalistów Myśliwskich „Akord Lasu” Zarządu Okręgowego PZŁ we Wrocławiu oraz koncerty rodzimych zespołów ludowych „Trzy Dęby” i Strupinianie.

Na stoiskach można było zaopatrzyć się w: wyroby wędliniarskie z dziczyzny, mięso z dzika, jelenie, sarny, naturalne pieczywo i wypieki, naturalne sery z mleka koziego, miody, akcesoria myśliwskie, produkty z ekologicznych gospodarstw, ozdoby świąteczne, ceramika, alkohole i browar rzemieślniczy. Nie zabrało również atrakcji dla najmłodszych tj. dmuchane zamki, jazda na kucyku czy jazda samochodem po torze przeszkód. W trakcie trwania imprezy można było również oddać krew dzięki RCKiK we Wrocławiu, którzy przyjechali swoim krwiobusem.

Było to niezwykłe wydarzenie, które oprócz masy stoisk oferujących w sprzedaży lokalne produkty dało nam możliwość zapoznania się z tradycjami myśliwskimi i tematyką otaczającej nas leśnej natury.

I Prusicki Zlot Food Trucków i Festiwal Smaku już za nami!

Podczas zlotu pojawiły się foodtracki z kuchnią meksykańską, litewską czy dobrze znane punkty z burgerami, frytkami i zapiekankami. Sporym powodzeniem cieszyły się też budki ze smakołykami na słodko, np. z goframi, pączkami z nutellą.

Dla wszystkich smakoszy przygotowane zostały ławeczki i stoliki, przy których można było spokojnie zjeść przygotowane przez sprzedawców specjały.
Zainteresowanie imprezą wskazuje, że nie była to ostatnia edycja kulinarnego wydarzenia w naszym miasteczku trzech wież. Przyjechały najlepsze foodtrucki, które swoją różnorodnością serwowanych dań rozpieściły Wasze podniebienia.

Food trucki, które wzięły udział w tegorocznej I edycji to: Na Wolnym Ogniu Food Truck, Mobilna Kawiarnia Baltica 1920, SWEET GANG, Wypaśnik, Burgery z Pakamery, Montownia Frytek, Kartel, Cepelin oraz Gastro Master Truck.

Organizatorami Wielkanocnego Jarmarku Myśliwskiego i Produktów Lokalnych oraz I Prusickiego Zlotu Food Trucków byli: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera