• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Informacja ws. ścieżki bankowej w programie „Czyste Powietrze” na częściową spłatę kapitału kredytu

czyste powietrze do grafiki.png

 

Informacja ws. ścieżki bankowej w programie „Czyste Powietrze” na częściową spłatę kapitału kredytu

Uprzejmie przypominamy, że w ramach programu „Czyste Powietrze” potencjalni wnioskodawcy, właściciele domów jednorodzinnych, których stan techniczny wymaga termomodernizacji, wymiany źródła ciepła, mają do dyspozycji trzy formy uzyskania dofinansowania: dotację, dotację
z prefinansowaniem oraz dotację na spłatę kredytu bankowego zwaną Kredytem Czyste Powietrze.

Banki w programie „Czyste Powietrze”

W przypadku trzeciej formy dofinansowania (ścieżka bankowa), która jest wsparciem dla beneficjenta w formie pokrycia wkładu własnego z zewnętrznych źródeł, np. z kredytu bankowego, Kredyt Czyste Powietrze jest prostym rozwiązaniem, opartym na współpracy z bankami biorącymi udział w programie „Czyste Powietrze”. Obecnie są to: Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas Bank Polska, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., SGB Bank S.A.

Korzyści dla beneficjentów

Dbając o budżety domowe mieszkańców budynków jednorodzinnych, których obecny stan efektywności energetycznej wymaga znacznego poprawienia, a to łączy się często ze sporymi nakładami finansowymi, warto pamiętać o możliwości wsparcia beneficjentów Kredytem Czyste Powietrze.

Zaangażowane w program „Czyste Powietrze” gminy i ich punkty konsultacyjne, to najlepsze, wiarygodne miejsce do uzyskania informacji przez mieszkańca i pomocy w złożeniu wniosku. Jeśli jednak właściciel budynku potrzebuje sięgnąć po kredyt, warto wybrać bank współpracujący w programie „Czyste Powietrze” tym bardziej, że w jednym okienku bankowym, wnioskodawca może złożyć wniosek na dotację i kredyt, a wniosek wypełnia pracownik banku.

Warto też wiedzieć, że wybrane banki udzielają kredytu z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego finansowaną z Ekologicznego Funduszu Mieszkaniowego.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera