• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer PRUSICE 24 już jest! Zachęcamy do lektury

Prusice24_nr1_2024-4_page-0001.jpeg

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z ogromną przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce pierwszy w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” w ciekawej odsłonie z najnowszymi informacjami, ciekawymi materiałami, relacjami, grafikami, wizualizacjami oraz wyjątkowymi fotografiami z realizowanych i planowanych do realizacji kluczowych inwestycji, wydarzeń oraz działań mających miejsce w naszej Gminie, a ostatnie tygodnie, a nawet miesiące są naprawdę bardzo aktywne. Dużo się dzieje u nas, wiele się inwestuje.

Aktualny numer gazety można pobrać tutaj: https://prusice.pl/download/attachment/11361/prusice24_nr1_2024-4.pdf

Dobiega końca kadencja 2019-2024, a w niej wiele się wydarzyło w naszej Gminie, wiele inwestycji zrealizowano, a kolejne są w trakcie realizacji lub przygotowywane do realizacji.

Trwają inwestycje drogowe, zakończono I etap sztandarowej inwestycji Gminy Prusice, czyli budowy szkoły podstawowej w Skokowej, a już lada dzień podpiszemy umowę na kolejny etap inwestycji, dodatkowo pozyskaliśmy środki na budowę hali sportowej i Park Umiejętności w Skokowej, a także pół miliona złotych na modernizację Orlika w Prusicach.

A co najważniejsze od poniedziałku 25 marca 2024 roku Mieszkańcy Gminy Prusice korzystają już z nowego Prusickiego Centrum Medycznego przy ul. Lawendowej.  Natomiast Rynek w Prusicach i okolice odzyskują dawny blask za sprawą projektu KOLOROWE KAMIENICE.

Również wiele działo się w inwestycjach powiatowych w Gminie Prusice, o czym opowiada Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun.

Nadal pozyskujemy, inwestujemy i wydatkujemy, a także prowadzimy wiele działań co przekłada się na sukcesy Gminy Prusice, bo samorząd prusicki został uznany za WZOROWĄ GMINĘ 2023 roku.

Na przełomie stycznia i lutego w naszej Gminie odbyły się wybory Sołtysów w 27 Miejscowościach, przedstawiamy ich na łamach aktualnego numeru.

Ostatnie tygodnie to również wiele wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. Wiosenny Jarmark Wielkanocny, Dzień Kobiet, Ferie Zimowe, WOŚP czy też 10. Urodziny PCF.

Przed nami 7 kwietnia, a to data wyborów samorządowych, gdzie będziemy wybierać Burmistrza, Radnych Gminy, Radnych do Powiatu oraz do Sejmiku. O tym, gdzie i jak można głosować, dowiecie się Państwo z naszej gazety. Pamiętajmy, aby będąc przy urnach wyborczych postawić na skutecznych i sprawdzonych w działaniu.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera