• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Spotkanie dotyczące programów Czyste Powietrze i Ciepłe Mieszkanie

CB827E96-B3F9-4EDD-B175-76BB5C49BF46.jpeg

W czwartek, 27 czerwca, w gminie Prusice odbyło się spotkanie informacyjne, na którym Doradca Klimatyczno-Energetyczny, Pani Żaneta Borutko z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawiła mieszkańcom możliwości uzyskania dofinansowania w ramach programów "Czyste Powietrze" i "Ciepłe Mieszkanie".
 
Program "Czyste Powietrze" jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych i ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń pochodzących z domowych systemów grzewczych. Dofinansowanie można uzyskać m.in. na wymianę starych kotłów grzewczych, termomodernizację budynków oraz montaż odnawialnych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne.
 
F4469F70-8438-4CC0-B9AF-032FA88C70C4.jpeg
 
Program "Ciepłe Mieszkanie" natomiast koncentruje się na wsparciu właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych, umożliwiając im uzyskanie dofinansowania na modernizację systemów grzewczych i poprawę izolacyjności budynków. Dzięki temu mieszkańcy mogą obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.
 
Oba programy są już aktywne w naszej gminie, a ich celem jest nie tylko poprawa komfortu życia mieszkańców, ale również dbałość o środowisko naturalne. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat procedur aplikacyjnych i warunków otrzymania wsparcia finansowego.
 
DECFD7B4-4141-4CA7-A102-8598E9E18F84.jpeg
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera