• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Święta noc - Zapraszamy na koncert kolęd

W imieniu Organizatorów: Proboszcza Parafii św. Jakuba Apostoła w Prusicach Ks. Adama Proroka oraz Burmistrza Gminy Prusice  zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek "ŚWIĘTA NOC" w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisławy Hadyny.
Wyjątkowe wydarzenie, które połączy tradycję, świąteczny nastrój i muzykę. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny jest to jeden z największych zespołów folklorystycznych w Polsce, działający już od 1953 r. Zespół posiada bardzo bogatą historię, a jago działalność związana jest z tradycją i kulturą naszego kraju, obecnie w repertuarze zespołu znajdują się pieśni i tańce wszystkich polskich regionów, a nawet opery, oratoria i muzyka sakralna.
Podczas spotkania mieszkańcy i goście będą mieli okazję nie tylko wysłuchać wspaniałych aranżacji znanych i lubianych kolęd i pastorałek, ale także będzie to niesamowita uczta dla oka, wykonawcy zaprezentują się w pięknych, tradycyjnych strojach. Ten wyjątkowy występ wypełni muzyka, która łączy pokolenia i pozwoli jeszcze w styczniu poczuć klimat magicznego czasu jakim jest święto Narodzenia Pańskiego.
Koncert to nie tylko występ artystów, ale także zaproszenie do wspólnego śpiewania. To doskonała okazja, by mieszkańcy zebrali się razem i niezależnie od wieku, świętowali, śpiewali kolędy celebrując wyjątkowy czas i radość Bożego Narodzenia. Dla całej rodziny i każdego pokolenia - czas wzruszeń i radości w gronie społeczności lokalnej.
Zachęcamy do udziału, wstęp darmowy.
Symboliczną opłatę będzie można przekazać do puszki wolontariuszy w ramach WOŚP PRUSICE - "gramy na zdrowie" dla onkologii i hematologii dziecięcej.
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera