• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Zapraszamy na Kino Kobiet

485360120_1307838574122543_4661098117084839623_n.jpeg

Zapraszamy w poniedziałek 24 marca 2025 roku na godz. 18.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Prusicach na kolejny film z cyklu Kino Kobiet, tym razem będzie to "Siostrzeństwo świętej sauny".

W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać z siły swojej wspólnoty. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Wypędzają z siebie lęki i wstyd, żeby odzyskać siłę i energię do życia. Film portretuje ten intymny rytuał, który odbywa się w ciasnej i ciemnej przestrzeni nasyconej oddechem i parą. Gorąc i pot są tu namacalne równie mocno, jak cielesność. Obserwujemy ciała i twarze skąpane w mroku w procesie wspólnotowego oczyszczania. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu.
Namacalne i uniwersalne opowieści pokazują uniwersalizm, wspólnotowość oraz podkreślają rolę kolektywnego myślenia w radzeniu sobie z problemami. "Siostrzeństwo świętej sauny" przepełnia autentyczne piękno, które nie płynie z posiadania idealnego ciała, ale humoru, mądrości i samoświadomości. Film kręcony przez 8 lat jest również portretem estońskiej dymnej sauny wpisanej na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Kino Kobiet to ciekawy projekt Fundacji Kinoszkoła, którą tworzy zespół przyjaciół, ale których ważne są relacje między sobą i otaczającym nas światem.

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera