• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Piłkarki ze Skokowej zagrały na Stadionie Narodowym reprezentując Dolny Śląsk

Lena Grzyb, Roksana Gadzińska, Klaudia Siuzdak, Natalia Dudycz, Lena Bąk, Monika Koziełko, Marta Chrąchol, Oliwia Kotyla, Weronika Żak i Ania Kasprzyk to uczennice Szkoły Podstawowej w Skokowej i przedstawicielki Klubu LKS Dolpasz Skokowa, które pod wodzą trenera Ryszarda Górnickiego w finałowym meczu wojewódzkiego turnieju piłkarskiego Tymbarku w Dzierżoniowie zdobyły złoty medal, a tym samym reprezentowały Dolny Śląsk w turnieju ogólnopolskim na PGE NARODOWY w Warszawie. Turbo Bobasy w stolicy wywalczyły 14. Miejsce.

W połowie kwietnia, w Dzierżoniowie odbył się Finał wojewódzki turnieju Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku – kategoria U10 Dziewcząt, w którym wzięły udział dziewczynki trenujące w klubie LKS Dolpasz Skokowa - występowały pod nazwą Turbo Bobasy ze Szkoły Podstawowej w Skokowej i grały pod wodzą Trenera i Nauczyciela Ryszarda Górnickiego.

Najmłodsze piłkarki ze Skokowej były nie do pokonania wygrywając wszystkie mecze i ostatecznie pokonując w wielkim finale profesjonalną szkółkę piłkarską z Lubina 7:3 i wygrywając tym samym te rozgrywki na szczeblu województwa dolnośląskiego.

Turbo Bobasy zdobyły złoty medal i na przełomie kwietnia/maja reprezentowały nie tylko klub LKS Dolpasz Skokowę, Szkołę Podstawową w Skokowej czy Gminę Prusice, ale także cały Dolny Śląsk na ogólnopolskim turnieju w Warszawie.

W stolicy na nasze piłkarki czekały drużyny z województwa śląskiego, zachodnio-pomorskiego i podkarpackiego. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji na wysokim poziomie piłkarskim i doskonałej zabawie Skokowianki zajęły 14. Miejsce.

Dziewczynkom i trenerowi gratulujemy tak ogromnego sukcesu sportowego oraz życzymy dalszych sukcesów i świetnych wyników piłkarskich.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera