• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Przedszkolaki poznają Urząd

Dzisiaj mieliśmy okazję gościć dzieci z Oddziału Przedszkolnego Orlik w Skokowej. Mali mieszkańcy naszej gminy od najmłodszych lat zapoznają się z kulturą samorządu lokalnego. Celem wizyty było przede wszystkim poznanie funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach oraz zapoczątkowanie postaw obywatelskich, które zaprocentują w przyszłości.

Przedszkolaki przyjął w zastępstwie za Burmistrza Igora Bandrowicza – Sekretarz Miasta i Gminy w Prusicach Grzegorz Terebun, który opowiedział o pracy burmistrza oraz funkcjonowaniu i zadaniach jednostki. Dzieci miały możliwość zobaczyć pracę urzędu od środka, zapoznały się z budynkiem oraz odwiedziły Salę Ślubów, gdzie być może w przyszłości w tym właśnie miejscu rozpocznie się ich nowa droga życia.

Największą atrakcją dla najmłodszych była wizyta w gabinecie burmistrza. Miejsce to bardzo przypadło im do gustu, gdyż chętnie skorzystały możliwości zrobienia sobie zdjęcia przy biurku włodarza gminy.

W podziękowaniu na ręce Sekretarza Przedszkolaki złożyły bukiet kwiatów i czekoladki, a same otrzymały słodki upominek.

Gmina Prusice dba o rozwój i edukację młodego pokolenia mieszkańców, w związku z czym właśnie w Skokowej niebawem rozpoczną się prace nad budową nowoczesnego Kompleksu Edukacyjno-sportowo-kulturalnego, z którego możliwości i zasobów dzieci nas dziś odwiedzające będą miały szansę korzystać.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera