• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Blisko 8 milionów na fotowoltaikę

banerek fotowoltaika.jpeg

 

Pod koniec kwietnia przedstawiciele spółki Prusice PS Energetyka Odnawialna Sp. z o.o. Kamil Leśniak oraz William Buba wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Prusice Igorem Bandrowiczem podpisali w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej umowę na realizację projektu pn.: „Projekt grantowy – wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Gminie Prusice, Gminie Malczyce i Gminie Oborniki Śląskie”. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Gminy Prusice będą mogli otrzymać dotacje na montaż instalacji fotowoltaicznych w wysokości 85% poniesionych kosztów, a zamontowane panele pozwolą oszczędzić w skali roku od 1500 nawet do 3000 zł na rachunkach za energię elektryczną.

Przypomnijmy, że panele fotowoltaiczne są płytami krzemowymi montowanymi na dachach budynków, które produkują energię elektryczną z promieni słonecznych. Rosnącą popularność fotowoltaika zawdzięcza połączeniu ekologii z ekonomią, ponieważ jest ona rozwiązaniem zapewniającym zmniejszenie kosztów za wykorzystanie energii elektrycznej, nie szkodząc przy tym środowisku. Odpowiednia ilość paneli słonecznych jest w stanie zapewnić nam tyle energii elektrycznej, żeby opłaty za prąd przestały nas martwić. Stajemy się, więc niezależni od ceny energii jaką oferuje nam dostawca energii (Tauron itd.).

Jeśli zdecydujemy się na montaż paneli fotowoltaicznych, możemy liczyć na dotację w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych instalacji PV. Ponadto panele słoneczne nie wymagają wymian podzespołów czy napraw. Panele fotowoltaiczne pracują nieprzerwanie do 25 lat, a inwestycja w nie dzięki tak dużemu dofinansowaniu zwraca się w 2-3 lata.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Prusice zachęcamy do składania wniosków w Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach do końca lipca 2018 r. Szczegóły dot. projektu dokładny harmonogram oraz dane kontaktowe znajdują się w poniższej prezentacji.
 

PDFPREZENTACJA - Projekt grantowy - wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych.pdf (1,13MB)

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera