• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

VIII Dni Prusic – deszczowo, ale wyjątkowo

Wyjątkowe chwile uczestnicy VIII Dni Prusic oraz sportowo-kulturalnych imprez towarzyszących pomimo mało sprzyjającej pogody spędzili w atmosferze relaksu i wspólnej zabawy. Na mieszkańców i przyjezdnych gości czekała cała gama atrakcji, nad organizacją której czuwali wspólnie Burmistrz Miasta i Gminy Prusice - Igor Bandrowicz wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu - Pawłem Grzybem.

Witając lato i wakacje rozpoczęliśmy świętowanie podczas FLUO PARTY, gdzie nie mogło zabraknąć dobrej, klubowej muzyki pod kontrolą najbardziej świecących dj'ów: Maco ER i DJ Wico. Kolorowej imprezie towarzyszyła pozytywna energia oraz niezapomniany klimat stworzony przez święcące gadżety, fluorescencyjne farby i światło UV. 

Sobota rozpoczęła się na sportowo. Na Prusickim Rynku zgromadziło się ponad 600 biegaczy, którzy po profesjonalnej rozgrzewce wystartowali w 8. Biegu Trzech Wież. Po pokonaniu 10-kilometrowej trasy na rynku czekał regeneracyjny posiłek, losowanie nagród oraz dekoracja najlepszych zawodników pamiątkowymi medalami.
Biegali również najmłodsi. Po Biegu Trzech Wież kibicowaliśmy dzieciom startującym w 3. Biegu Smerfa. Zgormadzona publiczność obserwowała i żywo reagowała na osiągane sukcesy oraz ogromną radość z biegania, która zaszczepiła się również u najmłodszych sportowców. Najszybszym biegaczom wręczono nagrody rzeczowe, a każdy „Smerf” nosił na szyi pamiątkowy medal.

To nie koniec sobotnich sportowych atrakcji! Kilka chwil po biegu rozpoczął się Rajd Rowerowy organizowany w ramach otwarcia ścieżek rowerowych w Gminie Prusice. W oficjalnym przemówieniu Burmistrz Igor Bandrowicz po przywitaniu wszystkich gości wraz z Sekretarzem Miasta i Gminy Prusice – Grzegorzem Terebunem oraz Radnymi Miasta i Gminy Prusice i sympatykami dwóch kółek wspólnie przecięli symboliczną wstęgę. Rajd Rowerowy przygotowany został wspólnie ze Stowarzyszeniem RoweLove Prusice oraz Gazetą Wyborczą. Uczestnicy wydarzenia przejechali nową ścieżką na trasie Prusice – Żmigród – Prusice, a po tym dotarli do Rynku w Prusicach, gdzie na wielbicieli dwóch kółek czekał szereg atrakcji – ciepły posiłek, quiz z nagrodami oraz losowanie upominków rowerowych. Ścieżki rowerowe w Gminie Prusice stały się rzeczywistością, a już niedługo będą powstawać kolejne kilometry.

W Gminie Prusice od piątkowego popołudnia mieliśmy przyjemność gościć delegację z Miasta Partnerskiego na Ukrainie Myrnograd. Cieszymy się, że ten szczególny czas dzielili z nami nasi zagraniczni przyjaciele.

Przy wiadukcie drogi ekspresowej S5 została przygotowana specjalna strefa motoryzacyjna, gdzie będzie oprócz możliwości oglądania widzowie mogli przejechać się samochodami rajdowymi oraz podziwiać w akcji Mistrza Świata Stuntu Motocyklowego Marcina Głowackiego, który poprowadził pokazy motoryzacyjne razem z swoimi przyjaciółmi.

W tym czasie na Stadionie Orła rozpoczynało się święto miasta i gminy – VIII Dni Prusic! Tu również nie zabrakło sportowych emocji, gdyż uczestniczyliśmy w pokazie Strongman Show, a w sobotę wspólnie celebrowaliśmy historyczny awans drużyny MKS Orzeł Euro-System Prusice do IV Ligi Piłki Nożnej. Tak ogromny sukces to przede wszystkim ciężka praca na boisku i poza nim, za którą Gmina Prusice – sprzyjająca sportowcom mocno dziękuje, jednocześnie składając serdeczne gratulacje. 

Najmłodszych cieszyło najbardziej wesołe miasteczko - największe jakie do tej pory było na gminnych imprezach. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę każdy mógł wyjść z pamiątkowym zdjęciem ze specjalnej foto-budki. Dzieci czas spędzić mogły również w specjalnej strefie zabaw, gdzie przygotowane zostały animacje – Wioska Smerfów czy Świat Disneya. Dużym powodzeniem cieszyła się bogata oferta przygotowana na stoiskach komercyjnych i gastronomicznych.

Dni Prusic to też koncerty prawdziwych gwiazd, które razem z całym swoim sztabem ludzi odwiedziły nas w te dni grając szereg wyjątkowych koncertów zawsze śpiewanych na żywo. W tym roku gwiazdami tej największej imprezy w Gminie Prusice byli: Natalia Nykiel, Mateusz Ziółko, BOYS oraz Nowator. Na scenie wystąpiła również nasza lokalna gwiazda, bardzo utalentowana Ada Maksymowicz. Pomimo deszczowej i wietrznej aury pod sceną gromadziły się spore grupy fanów oraz entuzjastów muzyki i artystów występujących na prusickiej scenie.

Dni Prusic było nie tylko słychać, ale też na pewno były widoczne! Na zakończenie święta organizatorzy przygotowali efektowny pokaz fajerwerków dziękując mieszkańcom i przyjezdnym gościom za wspólnie spęczone chwile i obecność w wyjątkowych dla Gminy Prusice wydarzeniach.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera