• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Kamień węgielny pod budowę nowoczesnej Szkoły Podstawowej w Skokowej został wmurowany!

Data 15 czerwca 2018 roku to wyjątkowy dzień dla Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Skokowej i Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach oraz dla Mieszkańców Skokowej i okolic, gdyż został wmurowany przez Burmistrza Igora Bandrowicza kamień węgielny oraz wkopana kapsuła czasu wraz z Aktem Erekcyjnym pod rozpoczynającą się niebawem budową nowoczesnej Szkoły Podstawowej w Skokowej i Kompleksu Edukacyjno-Sportowo-Kulturalnego.

W uroczystości wzięli udział poza Burmistrzem Gminy Prusice, Radny Sejmiku Dolnośląskiego Ryszard Lech, Sekretarz Miasta i Gminy Prusice - Grzegorz Terebun, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice - Zbigniew Ziomek wraz z Radnymi, Dyrektor SP w Skokowej - Andrzej Grzegorzewicz, Dyrektor SP w Piotrkowicach - Mariusz Kiepul, Ksiądz Proboszcz - Kazimierz Czuczoła, Dyrektor GOKiS - Paweł Grzyb, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie, mieszkańcy oraz Ci wszyscy, którym zależy na nowoczesnej bazie edukacyjnej.

W czwartek 14 czerwca 2018 roku został wykonany kolejny ważny krok w kierunku tej ważnej dla całego społeczeństwa inwestycji, gdyż głoszono przetarg na wyłonienie Wykonawcy zadania. Do tej pory na budowę szkoły w Skokowej pozyskaliśmy ok 12 mln zł ze środków unijnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i wnioskujemy o kolejne. – Niewątpliwym atutem powstającej placówki będzie rozbudowana infrastruktura edukacyjna wraz z nowoczesnymi pracowniami matematycznymi, chemicznymi, fizycznymi, biologicznymi, geograficznymi, przyrodniczymi, językowymi, informatycznymi i mobilnymi. Szkoła będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadbamy wspólnie o to, aby w tym wyjątkowym miejscu stworzyć bezpieczeństwo i dobre przygotowanie dzieci do drogi w kolejnych etapach życia – podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz, dodając: – Moja radość z tej niezmiernie ważnej inwestycji jest tym bardziej większa, ponieważ uroczystość wmurowania kamienia węgielnego jest zwieńczeniem wielu lat rozmów, negocjacji, dobrej woli osób, którym bliskie są troska o młode pokolenia i dbałość o rozwój oraz edukację najmłodszych. Bardzo jestem wdzięczny wszystkim stronom, które przyczyniły się do tego przedsięwzięcia i dzięki którym uzyskano odpowiednie środki i zezwolenia, aby móc rozpocząć budowę szkoły. Za sprawą odpowiedzialnych, kreatywnych ludzi jestem przekonany, że projekt przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy Skokowej i okolic będą mogli cieszyć się nową szkołą, która stworzy odpowiednie warunki do nauki dla dzieci.

Nowy obiekt, który powstanie w Skokowej będzie służył szerokim zakresem możliwości i zasobów najmłodszym pokoleniom Gminy Prusice, gdyż będzie znajdowała się w nim nie tylko szkoła, ale także przedszkole.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera