• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Ścieżki rowerowe

Rowerem można dotrzeć wszędzie

Ścieżki rowerowe mają zapewnić ruch rowerowy i być nową ciekawą alternatywą na spędzenie czasu wolnego przez mieszkańców gminy, turystów oraz gości odwiedzających gminę. Nowoczesna sieć tras rowerowych – PÓŁNOCNEGO CENTRUM ROWEROWEGO DOLNEGO ŚLĄSKA połączy atrakcje gminy, gmin ościennych oraz istniejące kompleksy turystyczne w całym regionie.

Korzyści jakie daje jazda rowerem znają już dzieci. Nie trzeba nikogo przekonywać, że rower ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy poprawić kondycję fizyczną, wyglądać młodziej i zgrabniej, wzmocnić serce i pełniej żyć.

Gmina Prusice jako Lider Projektu wspólnie z Gminą Wołów, Żmigród i Milicz pozyskała ponad 6,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Docelowo kwota dofinansowania dla Partnerstwa wyniesie ponad 9 mln zł, a całkowita wartość zadania ponad 12 mln zł. Na początku lipca 2017 roku rozpoczęły się prace nad budową Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska, które połączy Wrocław z Doliną Baryczy. Ponad 22 km ścieżek rowerowych już się buduje. Na terenie Gminy Prusice w ramach pierwszego etapu budowy ścieżek rowerowych powstanie 6,5 km. Na fragmentach ścieżki rowerowej powstaną również miejsca postojowe, a także miejsca odpoczynku. Docelowo na terenie Gminy Prusice ma powstać ok. 42 km ścieżek rowerowych. W ramach zaś drugiego etapu budowy, na które Partnerstwo pozyskało dofinansowanie wspólnie z Gminą Wołów i Żmigród chce wybudować ok. 28,59 km ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Na terenie gminy można zakupić produkty od przedsiębiorców i rolników m.in. mleko krowie i ser, mleko kozie, warzywa i owoce, mąki i produkty zbożowe, ryby i przetwory rybne, miód i produkty pszczelarskie.

Dla miłośników przyrody rower jest świetnym środkiem transportu i zabawy z dala od zgiełku głównych dróg, dla szukających ciszy i spokoju idealnym nieuciążliwym pojazdem, a dla zwiedzających zabytki wspaniałą alternatywą w łatwości dotarcia do ciekawych miejsc i zobaczenia ich z bliska. W dzisiejszych czasach znacznie zmniejszył się poziom aktywności fizycznej ludzi. Jednocześnie każdy chciałby być zdrowy i sprawny, a najprostszą drogą do zachowania witalności przez długie lata jest ruch i zdrowy tryb życia i to daje rower.

 

Wystawa fotograficzna z rowerem, na rowerze, przy rowerze.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera