• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Pozwolenie na budowę Ośrodka Zdrowia w Prusicach już jest!

Starostwo Powiatowe w Trzebnicy w dniu 9 czerwca 2018 roku wydało pozwolenie nr 504/18 na budowę ośrodka zdrowia z apteką w Prusicach. Jak podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz pozwolenie na budowę to ostatni niezbędny dokument, aby ogłosić przetarg na budowę.  Odebrana od projektantów dokumentacja jest obszerna. Jednak nie dlatego, że będzie to jakiś wielki budynek. Dokumentacja jest obszerna, bo Ośrodek będzie budynkiem innowacyjnym, wyposażonym w nowoczesne instalacje.

Budynek będzie wyposażony w ogrzewanie podłogowe, zasilane pompami ciepła. Pompy będą czerpać ciepło z powietrza atmosferycznego i poprzez wymiennik wtłaczać je do podłogowej instalacji grzewczej. Taki system ogrzewania zapewnia, że nic nie będzie lecieć z komina, bo komina w ogóle nie będzie. Koszt ogrzewania pompą jest niższy od ogrzewania gazem, czy olejem opałowym. Jest zbliżony do kosztów ogrzewania węglem, z tą korzystną różnicą, że nie trzeba zatrudniać palacza.

Ośrodek zdrowia będzie miał nowoczesny system wentylacji z rekuperatorem. To bardzo ważne, bo zapewni lepszy komfort pacjentom i lepsze warunki higieniczno – sanitarne. Przefiltrowane powietrze z centrali wentylacyjnej zostanie mechanicznie wtłoczone do gabinetów zabiegowych i lekarskich. Natomiast powietrze z pomieszczeń gospodarczych, poczekalni i toalet będzie przepompowane do rekuperatora. W rekuperatorze zostanie odzyskane ciepło ze „zużytego” powietrza. Odzyskiwanie ciepła ze „zużytego” powietrza pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Mechaniczny system wentylacji: - nawiewno – wywiewny, zapewni prawidłową cyrkulację powietrza w pomieszczeniach: od „czystych” do „brudnych”.

Wszystkie pomieszczenia, których okna wychodzą na południe, a także poczekalnie będą klimatyzowane. Poczekalnie dla osób chorych i zdrowych będą odrębne. Wszystkie dojścia do budynku nie będą miały schodów. Obok wejścia zostanie tez wybudowany parking dla pacjentów. 

Teraz wszyscy czekamy na tę przychodnię. Bo w XXI wieku chcemy się leczyć jak w XXI wieku.

IMG_0709.jpeg
OŚRODEK ZDROWIA1.png
OŚRODEK ZDROWIA2.jpeg
 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera