• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Przegląd Zespołów Ludowych

W 2017 roku odbył się w Gminie Prusice I PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH pod nazwą "Pod Trzema Wieżami Granie" połączony z jubileuszem 35-lecia Zespołu Ludowego "Trzy Dęby" z Borówka. Jest to kolejna impreza, która będzie odbywać się cyklicznie w Prusicach. Nasza sala widowiskowa ledwo pomieściła wszystkich widzów, a energia, którą prezentowały Zespoły Ludowe na scenie była tak duża,  że wspomnienia zostaną na zawsze.

W przeglądzie udział wzięły następujące Zespoły Ludowe: RADOŚNI z Wróblewic, BODUCHY z Siemianic, DYSZEL ze Żmigrodu, MALWY z Kuraszkowa, BRZYKOWIANIE z Brzykowa, STRUPINIANIE delegacja Zespołu Ludowego DWIE WIOSECZKI z Krościny Wielkiej, delegacja Zespołu Ludowego Szymanowianie z Szymanowa oraz na zakończenie gospodarze – kapela obchodząca w tym roku swoje 35-lecie „TRZY DĘBY” z Borówka.

Zespoły były ubrane w piękne, kolorowe stroje. Tegoroczna edycja już za nami! Cała impreza przeszła wszelkie oczekiwania. Z minuty na minutę było coraz mniej wolnych miejsc, ponieważ gości wciąż przybywało. Zapełniona sala widowiskowa Gminnego Ośrodka w Prusicach wybrzmiewała ludowymi, tradycyjnymi pieśniami, które były dobrze znane prusickiej publiczności oraz zaproszonym gościom. Widownia śpiewała razem z wykonawcami kołysząc się w rytmie folkowej muzyki. Mamy nadzieję, że w następnym roku pojawią się również nowi artyści, którzy swoim występem uświetnią to wydarzenie. Naszą piękną polską tradycję należy pielęgnować i dlatego z głębi serca zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe spotkanie już za rok.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera