• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Świetlice dla mieszkańców

Prace przy termomodernizacji świetlicy wiejskiej w Pawłowie Trzebnickim oraz Wszemirowie są na ukończeniu. Sale wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym, jak również pomieszczenia gospodarcze przeszły kompleksowy remont, który dotyczył przede wszystkim wymiany instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, instalacji wodnokanalizacyjnej.

Prace przy termomodernizacji świetlicy wiejskiej w Pawłowie Trzebnickim oraz Wszemirowie są na ukończeniu. Sale wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym, jak również pomieszczenia gospodarcze przeszły kompleksowy remont, który dotyczył przede wszystkim wymiany instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, instalacji wodno-kanalizacyjnej. Prace dotyczyły również docieplenia ścian zewnętrznych wraz z położeniem tynków, wykonania nowych posadzek wraz z dociepleniem, wymiany okien i drzwi, remontu dachu oraz montażu instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu świetlice będą również przyjazne dla środowiska i ekonomiczne. Świetlice są również dostosowane do użytku przez osoby niepełnosprawne dzięki budowie chodnika i pochyłych podjazdów. Budynek w Pawłowie Trzebnickim spełnia dodatkową funkcję. Jedno z pomieszczeń jako szatnię użytkować będzie Ochotnicza Straż Pożarna, które jedocześnie spełnia funkcję garażu dla samochodu gaśniczego.

Kolejne dwa nowe miejsca zyskają mieszkańcy Wilkowej i Piotrkowic. Prace remontowe rozpoczęły się już na dobre. Termomodernizację budynku świetlicy wiejskiej w Wilkowej realizuje firma AM Sp. z o.o. z Brzegu Dolnego z Brzegu Dolnego za kwotę 305 532,00 zł. Natomiast termomodernizację budynku świetlicy wiejskiej w Piotrkowicach wykonuje Hurtownia Materiałów Budowlanych i Przemysłowych Piotr Kwiatkowski ze Żmigrodu za kwotę 255 874,99 zł.

Podjęte inwestycje Gmina Prusice realizuje w ramach projektu „Termomodernizacja 4 świetlic wiejskich w Gminie Prusice” dzięki pozyskanym środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W każdym z przypadków 85 % to dotacja ze środków zewnętrznych.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera